Domy drewniane w trosce o środowisko

Mówiąc o drewnianych domach, wiele ludzi od razu kojarzy je z działkami rekreacyjnymi bądź górskimi domkami. Jednak nie wszyscy są tego świadomi, że w polskich miastach coraz więcej powstaje domów z drewna.

Najczęściej takie projekty można zobaczyć na przedmieściach oraz na nowo powstałych osiedlach budynków jednorodzinnych. Przyszli mieszkańcy doceniają jakość, cenę, a także wygląd nowoczesnych projektów, dlatego podczas wyboru pomiędzy domem murowanym a drewnianym coraz większe grono ludzi wybiera ekologiczność i innowacyjność domów z naturalnego tworzywa.

Dlaczego warto zdecydować się na domy drewniane?

Osoby, które stoją przed wyborem pomiędzy domem drewnianym a murowanym powinny przede wszystkim poznać różnice między nimi. Przede wszystkim dużym plusem w budynkach wykonanych z drewna jest to, że taki dom zostaje postawiony w ciągu trzech miesięcy, niezależnie od pory roku, dzięki czemu znacznie zmniejszają się koszty. Tradycyjna budowa domu murowanego jest pracochłonna i może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Jednak, aby dom służył wiele lat i był trwały, głównym wyznacznikiem jest najlepsza technologia oraz duża dokładność, dlatego warto skorzystać z ofert firmy z wieloletnim stażem.

Jeśli chcemy się długo cieszyć drewnianym domem w dobrym stanie, konieczna jest prawidłowa i systematyczna konserwacja, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Taki dom należy chronić przed warunkami atmosferycznymi oraz owadami. Dzięki prawidłowej ochronie niezależnie czy zdecydujemy się na dom drewniany, czy murowany, obie technologie wykazują się trwałością, komfortem użytkowania, a także swoją wielofunkcyjnością i wieloma możliwościami wykończeń. Wiele perspektyw sprawia, że podjęcie decyzji dotyczącej budowy domu nie jest proste, jednak każdy powinien dopasować dom do indywidualnych potrzeb.

Energooszczędne domy drewniane bezpieczne dla środowiska

Ze względu na aktualny trend dbania o środowisko, coraz częściej się mówi o bezpiecznych i przyjaznych dla Ziemi alternatywach. Wzrasta świadomość społeczna i ludzie szukają rozwiązań dobrych dla natury. Dlatego domy drewniane zyskują na popularności, dzięki ich parametrom ekologicznym. Do budowy domów drewnianych używa się naturalnych materiałów jak np. drewno, gips czy wełnę mineralną. Dzięki temu charakteryzują się wyśmienitą izolacją termiczną i wykazują swoje właściwości latem, chłodzą pomieszczenia, natomiast zimą trzymają ciepło. Dodatkowo drewno wykazuje się zdolnością do samoregulacji wilgotności i przejawia istotnie mniejszą emisję CO² do atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *