3 Najważniejsze komponenty w instalacji fotowoltaicznej, które mają wpływ na cenę i działanie. Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję.

Czy wiesz, że Twoja instalacja fotowoltaiczna powinna składać się z najwyższej jakości komponentów? Dobór odpowiednich elementów systemu fotowoltaicznego jest zatem kluczowy, jeśli chcemy uzyskać wysoką wydajność i trwałość. W takiej sytuacji niezbędny jest właściwy wybór i połączenia poszczególnych elementów systemu fotowoltaicznego. Nasi pracownicy zadbają o wybranie dla Ciebie takich rozwiązań, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz możliwości instalacji fotowoltaicznej. Wybierz skuteczną alternatywę w postaci odnawialnych źródeł energii dla swojego domu lub biznesu u boku najlepszych z branży.

Z czego składa się system fotowoltaiczny?

Na podstawowe wyposażenie systemu fotowoltaicznego składają się przede wszystkim panele fotowoltaiczne, system montażowy i falownik, zwany inaczej inwerterem. Oprócz tego niezbędne jest wybranie odpowiednich kabli i złączek solarnych, a także zabezpieczeń elektrycznych.

Panele fotowoltaiczne

Stworzenie dobrej instalacji fotowoltaicznej opiera się przede wszystkim na znalezieniu odpowiedniego producenta. Dzięki temu produkt charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem kontroli jakości i sprawnością na poziomie, który nie pozostawia wiele do życzenia. W zależności od wyboru paneli ich sprawność powinna utrzymać się na konkretnym poziomie. W przypadku paneli polikrystalicznych nie powinna być ona mniejsza niż 17 procent, a monokrystalicznych – nie mniejsza niż 19 procent. Optymalnym parametrem jest również współczynnik temperaturowy o mocy ponad -0,42 procent, w przypadku modeli polikrystalicznych i ponad -0,37%, w przypadku modeli monokrystalicznych. Grubość ramy wybranych przez nas paneli nie powinna być mniejsza niż 32 mm.

System montażowy – sposób mocowania paneli fotowoltaicznych

Z punktu widzenia ceny i działania poszczególnych komponentów instalacji fotowoltaicznej, istotne jest dopasowanie systemu montażowego do konkretnego pokrycia dachu (dachówka, blacha, gont itp.). Mocowania paneli powinny zostać wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium oraz powinny spełniać wymogi europejskiej normy EN 1090. Norma ta jest najważniejsza z punktu widzenia systemu montażu paneli fotowoltaicznych. Systemy wolnostojące na gruncie powinny być pokryte odpowiednią powłoką. Dzięki temu możemy uzyskać odpowiednie zabezpieczenie przed korozją. Aktualnie wiele nowych modeli paneli fotowoltaicznych posiada czarną ramę. Idealną sytuacją byłoby, jeśli system montażowy również zostanie utrzymany właśnie w takiej kolorystyce. Z punktu widzenia estetyki, najważniejszą okażą się klemy, mocujące ramy paneli. Wówczas system fotowoltaiczny będzie wyglądał na dachu naprawdę zjawiskowo.

Falownik fotowoltaiczny (inwerter)

W celu uzyskania odpowiedniej wydajności instalacji fotowoltaicznej niezbędne jest wybranie odpowiednie falownika. Ten element pozostaje odpowiedzialny za przetwarzanie napięcia prądu stałego na możliwe do wykorzystania napięcie zmienne. Istotną kwestią pozostaje zatem dobór falownika względem mocy paneli. Najlepszym rozwiązaniem stanie się wybór falowników produkowanych przez renomowanych producentów. Niestety częste próby zaoszczędzenia pieniędzy poprzez zakup falownika w niskiej cenie, kończyły się koniecznością dodatkowej inwestycji w system fotowoltaiczny. Odpowiednie falowniki charakteryzują się wysoką sprawnością i żywotnością. Każde z tych urządzeń posiada nowoczesny system monitoringu danych związanych z eksploatacją zestawu solarnego. W ten sposób możliwe jest otrzymywanie informacji związanych z poziomem uzyskanej mocy oraz efektach produkcji energii elektrycznej. Skorzystanie z systemu monitoringu pozwala również na diagnostykę i nadzór nad poprawnym działaniem instalacji solarnej.

Podsumowanie – 3 najważniejsze komponenty w instalacji fotowoltaicznej

W trakcie montażu Twojej wymarzonej instalacji fotowoltaicznej zajmiemy się dopasowaniem produktu do indywidualnych potrzeb. Zadbamy o prawidłowy dobór komponentów, dzięki czemu możesz mieć pewność wydajnej i bezawaryjnej pracy na lata. Po instalacji możesz nareszcie cieszyć się darmową energią w swoim domu i generować duże oszczędności. Skorzystaj z najlepszych komponentów paneli solarnych na rynku. Skontaktuj się z nami na stronie https://firmafrankiewicz.pl/ !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *