5 lat małżeństwa – poznaj pomysły na prezenty na rocznicę drewnianą

Kiedy małżeństwo przeżyło ze sobą 5 lat mówi się o drewnianej rocznicy ślubu. Dlaczego akurat drewnianej? Ponieważ ich związek ma już pewien staż i jest silny. Jednocześnie jest jednak ciągle narażony na zmienne warunki i wyzwania dnia codziennego. Zatem ich związek powinien być niczym drzewa o solidnych korzeniach. To słoje świadczą o wieku drzewa, tak jak kolejne zmarszczki o wieku ludzi, ale nie jest to symbol starości a doświadczenia. O drzewo trzeba dbać, aby wydawało owoce, podobnie rzecz ma się ze związkiem. Skoro już wiecie jak można odnieść motyw drewna do 5 rocznicy ślubu, to warto zastanowić się nad dobrymi prezentami z tej okazji. Oto 5 propozycji.

Drewniane serduszko wisior – handmade i zegarek z drewnianą tarczą

Nasza pierwsza propozycja to prezent ręcznie robiony i prezent dla miłośnika i konesera drewnianych dodatków. Skoro on lubi robić rzeczy drewniane dla niej, ona podaruje mu drewniany gadżet, którego sam nie mógłby zrobić. Będzie to zegarek z drewnianą tarczą. Gadżet oryginalny i ponadczasowy, no i uzupełnienie kolekcji. Taki zegarek może mieć dodatkowo z tyłu grawer. Nie zmieści się wiele, ale może być to teraźniejsza data, która jest 5-rocznicą waszego ślubu. On może przygotować dla niej wyjątkowy wisor handmade. Wystarczy, że ma podstawowe narzędzia. Narysuje szablon serca, wytnie go piłą i oszlifuje, a następnie wykona w nim otwór i dołączy zawieszkę. Wisior może być bardziej pracochłonny jeśli przygotujesz górną część z żywicy epoksydowej z utwardzaczem i barwnikiem spożywczym. Utwardzenie umożliwi wycięcie serca, które już zawsze będzie wyjątkowym prezentem.

Ruskie banie i fińska sauna zamiast jacuzzi, czyli wizyta w SPA

Kolejna propozycja to wizyta w SPA. Jednak aby uczcić drewnianą rocznicę, zamiast jacuzzi wybierzcie ruskie banie i fińską saunę, oczywiście w odwrotnej kolejności. Wspólny relaks we dwoje to coś czego bardzo potrzebujecie, tym bardziej że proza życia na pewno wkradła się już w Wasz związek. Możecie zażyć też masaży np. gorącą czekoladą czy gorącymi kamieniami. Po takiej wizycie poczujecie się jak nowo narodzeni i na pewno szczęśliwi.

Drewniane ramki na zdjęcia z dedykacją

Proste gesty mają bardzo duże znaczenie, dlatego swojej drugiej połówce możesz podarować ramki na zdjęcia, które oferuje sklepzramami.pl. Wśród nich znajdziesz niewielkie ramki, ale i te większe, a także duże antyramy. Zatem nie pozostaje Ci nic innego jak zdecydować się właśnie na drewniane. W końcu 5-rocznica ślubu do tego zobowiązuje. W takiej ramce umieścisz wspólne zdjęcie, które zawsze chciałeś/chciałaś wywołać. Zresztą możecie sobie taki prezent podarować wspólnie. Każdy z Was napisze od siebie, co najbardziej ceni w 5 wspólnie spędzonych latach na odwrocie zdjęcia.

Wino w drewnianej skrzyni, czyli kolacja przy świecach przy dźwiękach gitary lub skrzypiec

Następna propozycja to wino, oczywiście czerwone, symbolizujące głębię uczucia i zamknięte w grawerowanej drewnianej skrzynce. Będzie ono jedynie wstępem do wieczoru, który odbędzie się w restauracji przy dźwiękach gitary lub skrzypiec. Często jesteście tak zabiegani na co dzień, że rzadko macie czas usiąść i wspólnie zjeść posiłek, a rocznica to doskonała ku temu okazja.

Voucher na wspólną przygodę pełną adrenaliny

Jest to 5 rocznica, zatem mamy dla Was 5 propozycji, a ostatnia z nich nie jest związana z charakterystyką tego święta. Mowa o wspólnej przygodzie pełnej adrenaliny. Możecie wybrać lot balonem albo szybowcem. Przy czym w drugim przypadku nie polecicie razem, bo zmieści się tylko pilot i jeden pasażer. Wspólny jednoczesny skok na bungee. Czemu nie, pod warunkiem, że zostanie to przeprowadzone w profesjonalny i bezpieczny sposób. Taką atrakcję dla siebie i Twojej drugiej połówki możesz zakupić jako voucher.

Kurs tańca, aby mąż nie był już jak drewno. Na koniec mamy dla Was propozycję bonusową. Oczywiście ten prezent spodoba się głównie kobiecie, a mężczyzna nie będzie tym zachwycony. Jednak poprzez taniec buduje się czy pogłębia zaufanie. Mamy nadzieję, że wśród naszych wszystkich propozycji znajdziecie tę właśnie dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *