Agregat do tynków strukturalnych – przekrój cenowy na rynku

Spośród wielu sprzętów budowlanych agregaty tynkarskie są jednymi z bardziej potrzebnych, przydając się do ważnego zadania, jakim jest pokrycie ścian tynkiem. Praktycznie na każdej budowie wykonuje się to zadanie, stąd wiele osób zastanawia się, czy kupić agregat do tynku strukturalnego prosto z salonu, czy wystarczy używana maszyna tynkarska? A może po prostu ją wynająć? W ogromnej mierze decyduje o tym cena, a ta w przypadku takiego sprzętu jest bardzo wysoka.

Maszyny tynkarskie – dlaczego są niezastąpione?

Nie da się budować, stawiać bloków, remontować domów, odświeżać mieszkań bez profesjonalnych urządzeń. Maszyna do tynków jest niezastąpiona, gdyż dzięki niej oszczędzamy mnóstwo czasu. Jest zaprogramowana, aby jak najszybciej i najefektywniej pokryć ścianę zaprawą. Gdybyśmy zrezygnowali z agregatu do tynkowania i chcieli taką pracę wykonać ręcznie, to stracilibyśmy nie tylko bardzo dużo czasu, ale i sił, gdyż ręczne tynkowanie jest bardzo wymagające.

Przekrój cenowy na rynku – nie jest dobrze

Nie ulega więc wątpliwości, że agregat do tynkowania to absolutnie obowiązkowy sprzęt na każdym placu budowy. Właściciele takich firm mają nie lada problem, gdy zamierzają wybrać jeden z nich, gdyż oferta rynkowa jest przebogata. Mimo tej różnorodności jedna rzecz jest dla nich wspólna – wysoka cena agregatów do tynków strukturalnych. Wystarczy spojrzeć na porządne modele w cenie kilku do kilkunastu tysięcy.

Nieprzypadkowo więc popularne są używane agregaty tynkarskie, które nie kosztują tak dużo, a jednocześnie są w dobrej kondycji. W internecie pełno jest ogłoszeń typu “sprzedam agregat tynkarski”, dlatego nie ma dużych problemów, by trafić na taką ofertę. Inna sprawa, że nie każda taka propozycja jest warta uwagi, gdyż jak to w przypadku różnego sprzętu – jeden agregat tynkarski używany będzie w lepszym, innym w gorszym stanie. Nie ma wątpliwości więc, że poszukując używanej maszyny tynkarskiej, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale i stan.

Okazjonalne tynkowanie?

Właściciele firm budowlanych muszą więc zastanowić się, co będzie dla nich najlepsze. Jedno jest pewne – raczej są zmuszeni kupić taki sprzęt, gdyż ilość prac tynkarskich na budowie zawsze jest ogromna. W innej sytuacji są zaś osoby, które chcą, na przykład we własnym domu położyć gładzie. Mogą oczywiście zrobić to ręcznie bądź zatrudnić do tego zadania fachowca, ale zdecydowanie najlepszym sposobem będzie wynajęcie agregatu tynkarskiego.

W tym celu powinni skorzystać ze strony http://bmbserwis.eu/oferta-wynajmu/agregaty/7-agregaty-tynkarskie.html, gdzie dostępnych jest mnóstwo wysokiej jakości maszyn tynkarskich. Z racji tego, że są używane, ich wynajęcie kosztuje niedużo. Wszystkie są sprawdzone przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych w pracach budowlanych pracowników, mamy więc pewność, że oferowany sprzęt działa bez zarzutu. Warto zajrzeć na stronę i zobaczyć, jakie modele są proponowane, żeby dopasować coś idealnie do własnych potrzeb. Ciekawe opcje to takie agregaty do tynku jak Kaleta A5, Mai 4 You, PFT G4 Light czy Putzmeister P13 EMR-KA 230. Ale nie tylko, bo oferta jest o wiele bogatsza.

Tak to się właśnie przedstawia, że między nowym a używanym sprzętem czasem nie ma zbyt dużych różnic, więc nie warto przepłacać, lecz zdecydować się na model z drugiej ręki. W wielu przypadkach zaś wynajem to zdecydowanie najlepsza opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *