Agregaty prądotwórcze – alternatywne źródło energii w razie przerw w dostawie prądu

Trudno obejść się dzisiaj bez elektryczności,szczególnie jeśli pracujesz w domu lub w gospodarstwie domowym nieustannie pracują różne sprzęty. Dłuższe przerwy w dostawie energii mogą generować starty, dlatego nie warto narażać się na ich skutki i wyposażyć swój dom w generator prądu.

7 powodów, dla których warto mieć agregat prądotwórczy

Prędzej czy później przerwa w dostawie prądu musi nastąpić – mniejszy problem stanowią przerwy spowodowane planowanymi pracami serwisowymi sieci elektrycznej, ponieważ do nich można się przygotować. Jednak nagłe przerwy, spowodowane awariami sieci, nie tylko zaskakują, ale też mogą potrwać dłużej, niż ktokolwiek by się spodziewał. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby, które pracują w domu i mowa tu nie tylko o biurowej pracy zdalnej, ale także o osobach, które przy własnym domu mają gabinet lekarski, studio urody lub warsztat rzemieślniczy. Brak prądu może spowodować:

  • brak możliwości wykonywania pracy w domu i konieczność zmiany kalendarza świadczenia usług;
  • brak oświetlenia domu;
  • przerwę w pracy systemów bezpieczeństwa (alarmu, monitoringu, domofonu itp.);
  • brak możliwości korzystania z mediów (np. internetu, telewizji);
  • brak ciepłej wody;
  • brak ogrzewania w przypadku ogrzewania elektrycznego;
  • zepsucie się jedzenia w lodówce.

Powyższe przykłady pokazują, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej. Agregat prądotwórczy pomoże uniknąć wielu problemów, które mogą wyniknąć z braku prądu.

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Wybierając generator prądu do domu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które pomogą wybrać urządzenie właściwe do potrzeb oraz zoptymalizować koszty zakupu i eksploatacji urządzenia.

Generator jedno- czy trójfazowy

Ten wybór należy uwzględnić przede wszystkim pod kątem tego, czy w domu wykonywana jest praca. Urządzenia domowe są zasilane prądem jednofazowym o napięciu 230 V, dlatego na takie potrzeby w zupełności wystarczy jednofazowy agregat prądotwórczy. Jeśli jednak przy domu masz swój zakład pracy, w którym wykorzystujesz sprzęt i narzędzia zasilane prądem o napięciu 400 V, wówczas musisz zakupić trójfazowy generator prądu.

Jaką moc powinien mieć agregat prądotwórczy?

Moc agregatu prądotwórczego musi być wyższa niż suma mocy maksymalnych wszystkich urządzeń, które mają być zasilane za jego pomocą. Podkreślamy, że chodzi o moc maksymalną, a nie moc znamionową tych sprzętów – jest to ważne z tego względu, że wiele urządzeń w czasie rozruchu pobiera nawet czterokrotnie więcej mocy niż w czasie regularnej pracy.

Rodzaj zasilania

Generatory prądu zasilane są paliwem różnego rodzaju. Każdy z nich lepiej sprawdza się w innych warunkach pracy.

  • Benzyna – to najlepszy wybór jako zasilanie awaryjne do domu. Są stosunkowo tanie, łatwe w serwisowaniu i nie wykazują problemów z rozruchem przy niskich temperaturach.
  • Diesel – jest to rozwiązanie bardziej opłacalne w przypadku pracy stałej, a nie zasilania awaryjnego. Wynika to z niższych kosztów spalania diesla oraz trwalszej konstrukcji, która wymaga rzadszego serwisowania.
  • LPG – agregaty zasilane gazem są drogie, ale zużywają mało paliwa. Z tego powodu również okazują się lepszym wyjściem w przypadku pracy stałej niż zasilania awaryjnego.

Odwiedzając sklep Emast.pl, znajdziesz różnego rodzaju agregaty prądotwórcze, które pochodzą od sprawdzonych producentów i charakteryzują się różną specyfikacją techniczną, dzięki czemu można bez problemu dobrać generator odpowiedni do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *