Aranżacja biur – co trzeba wiedzieć?

Zrobienie odpowiedniego projektu wykorzystania powierzchni biurowej należy rozpocząć od oceny potrzeb spółki oraz skonfrontowania ich z dostępnymi możliwościami, np. jaką przestrzeń użytkową ma posiadane biuro oraz ilu ludzi musi umieścić.

Niewielkie biura stanowią nie lada wyzwanie, bo w nich odległość pomiędzy powierzchnią publiczną, strefą wypoczynku, salą do spotkań z kontrahentem oraz stanowiskiem pracy dla zatrudnionych osób jest niższa, aniżeli w wielkopowierzchniowym biurze.

Aranżacja biur informuje o firmie

Starczy w środku tygodnia wprowadzić do pierwszej lepszej klubokawiarni, żeby sprawdzić, jak pracują dzisiaj milenialsi. Rozparci w miękkich fotelach, z kubkiem słynnej sojowej latte w ręce, wpatrzeni w monitory własnych maców. Karierę robią domowe biura, usuwające barierę pomiędzy grupą prywatną natomiast zawodową, jednak zapewniające wysoką niezależność. Open space’y odchodzą do lamusa. Nowoczesne biuro to pomieszczenie spotkań paru pokoleń, łączące na jednej powierzchni rozmaite zachowania oraz charaktery pracy.

Czemu tak istotne jest projektowanie biur?

Osoby odpowiedzialne za aranżację wnętrz zaczynają własną pracę od oceny właściwości przedsiębiorstwa, jego zadań lub wartości jakimi się kieruje. Biorą pod uwagę obowiązujące trendy biznesu, natomiast również zmiany występujące w biznesie, takie jak np. przyrost ilości pracowników, natomiast co się z tym wiąże – swoje potrzeby każdego spośród nich. Wyłącznie doświadczeni specjaliści mogą dobrze wybrać odcienie oraz faktury. Wiedzą jakie elementy urządzenia ze sobą powiązać oraz w jaki sposób.

Parę istotnych reguł

Czemu stonowane? Bo gusta są rozmaite. Jeżeli urządzimy biuro w pewnym konkretnym stylu, nie wszystkim przypadnie ono do gustu. Na pewno nie chcielibyśmy, by nasz klient kojarzył własną osobę z „tym nieprzyjemnym biurem”. Natomiast czemu profesjonalne? Bo niezależnie od dziedziny działalności, musi ono informować o kompetencji spółki. Najprościej byłoby zatrudnić dekoratora wnętrz, jaki niejedno biuro już projektował. Osoby, jakie nie planują tego etapu, powinny znać parę ważnych reguł.

Ocena środowiska pracy oraz poradnictwo

Innowacyjna przestrzeń biurowa to taka, jaka nie jedynie wyróżnia się ciekawym wyglądem oraz funkcjonalnością, jednak również wspiera pracowników w skutecznym wykonywaniu ich normalnych obowiązków. Na pracę biurową składa się mnóstwo różnorodnych czynności, wymagających przeróżnego typu podejść aranżacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *