Balustrada ze stali nierdzewnej bez spawania. Jak to zrobić?

Balustrada ze stali nierdzewnej to eleganckie rozwiązanie na zabezpieczenie najbardziej newralgicznych miejsc w budynku. Jej montaż wcale nie jest skomplikowany i możliwy bez spawania. Jak to możliwe?

W każdym budynku znajdują się niebezpieczne punkty jak ostre krawędzie, wysokości, czy też śliskie nawierzchnie. Istnieją sposoby by takie newralgiczne miejsca zabezpieczyć. W przypadku klatek schodowych można wykorzystać do tego balustradę, która chroni przed upadkiem z wysokości.

Plusy balustrady ze stali nierdzewnej

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Pasują do większości projektów architektonicznych. Doskonale komponują się z drewnem, szkłem, cegłą lub kamieniem ozdobnym. Stal nierdzewna nie wymaga konserwacji i łatwo utrzymuje się ją w czystości. Dostępne są warianty balustrad w połysku lub macie.

Klej zamiast spawania

Do montowania balustrad ze stali wcale nie trzeba użyć spawarki lub zatrudniać fachowca. Każdy majsterkowicz, który chce samodzielnie skonstruować balustradę może zrobić to z pomocą anaerobowego kleju do stali nierdzewnej. To alternatywa dla spawania, która pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest bezinwazyjna. Klej anaerobowy jest łatwy w użyciu ze względu na aplikator. Za pomocą kleju do stali nierdzewnej można scalać ze sobą elementy stalowe i aluminiowe ze szkłem, gumą czy też innymi tworzywami sztucznymi.

Wystarczy odtłuścić mocowane elementy i nałożyć klej oraz docisnąć element. Czas schnięcia to zaledwie 20 – 40 minut. Klej utwardza się poprzez odcięcie dopływu tlenu. Jest także odporny na szeroki zakres temperatur, przez co nie rdzewieje i bardzo mocny, dzięki czemu nie kruszeje. Możemy być pewni, że części balustrady ze stali nierdzewnej nie poluzują się nawet podczas wieloletniego użytkowania.

Elementy ze stali nierdzewnej na bonmario.com

W ofercie sklepu internetowego bonmario.com dostępne są wszystkie elementy do złożenia balustrady ze stali nierdzewnej. Rury, uchwyty, łączniki, maskownice, zaślepki, gumki oraz klej. Wszystkie są opisane tak, by móc skompletować wszystkie elementy do montażu. Balustrada montowana na klej to estetyczny, trwały i dużo tańszy sposób w odróżnieniu od balustrady spawanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *