Bateria wannowa ścienna – zalety takiego rozwiązania

Baterie wannowe typu ściennego to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest łazienka.

  1. Rodzaje baterii łazienkowych
  2. Zalety montażu ściennego

Zanim wybierzesz baterię wannową ścienną, zapoznaj się z naszym poradnikiem, który ułatwi ci wybranie odpowiedniego rozwiązania do twoich potrzeb.

Rodzaje baterii łazienkowych

W większości baterii wannowych producenci stosują głowicę ceramiczną, która umożliwia precyzyjną regulację temperatury oraz strumienia. Dodatkowo dzięki zróżnicowanej ofercie produktów, znajdziesz baterie w różnych kształtach i kolorach, co ułatwia dopasowanie ich do wystroju łazienki. Najpopularniejsze rodzaje montażu baterii łazienkowych to przede wszystkim:

  • montaż podtynkowy – w tym przypadku można ukryć część elementu, co pozwoli uzyskać świetny efekt w minimalistycznie urządzonych pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli zaistnieje konieczność wymienienia baterii na inną, nie obędzie się bez skuwania tynku i kafelek.
  • montaż natynkowy – najpopularniejsze rozwiązanie, które zapewnia łatwy dostęp do wszystkich elementów.

Jeżeli nie wiesz, jaka bateria wannowa ścienna będzie najlepsza dla ciebie i twojej rodziny, sprawdź propozycje dostępne w sklepie https://www.salonyhoff.pl/baterie-wannowe-scienne/. Najtańsze warianty oferowane są w okolicach 300 złotych, a modele przeznaczone do eleganckich łazienek mogą być nawet dwukrotnie droższe.

Zalety montażu ściennego

Jednym z argumentów przemawiających za tym, aby zastosowana została bateria wannowa ścienna, jest niski koszt montażu. Dodatkowo dzięki temu, że tego typu baterie nie posiadają ocynkowanych elementów, przez długi czas zachowują swój wygląd. Nowoczesne baterie wannowe mają specjalny przełącznik, dzięki czemu w dowolnym momencie można przestawić wodę z kranu na słuchawkę prysznica. W sklepie internetowym z takim asortymentem znajdziesz zarówno tanie, jak i droższe, ale jednocześnie lepsze baterie wannowe ścienne. Cena zależy między innymi od materiałów wykorzystanych do produkcji baterii i jej designu. Wiele osób decyduje się na zakup tańszych modeli, jednak warto pamiętać, że porządna bateria będzie służyła przez wiele lat. Jeżeli więc nie chcesz za jakiś czas wymieniać jej na nową (na przykład z powodu zużycia lub usterki), lepiej dopłacić i kupić produkt z wyższej półki.

Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że bateria ścienna wannowa wyposażona jest w perlator lub pozwala na jego montaż. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się niższymi rachunkami za wodę, a jednocześnie przyczynisz się do ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *