Bezpieczeństwo bramy przydomowej

Bezpieczeństwo bramy przydomowej zapewnia dobrze dobrany napęd do niej. W Polsce coraz częściej automatyzuje się bramy garażowe. W przeszłości zautomatyzowane były wyłącznie bramy przemysłowe, natomiast coraz więcej osób decyduje się na to, aby zautomatyzować bramy na posesjach prywatnych. Należy jedynie przemyśleć zakup wszystkich podzespołów. Najlepszym rozwiązaniem jest koncentrowanie się na produktach pochodzących od renomowanych dostawców.

Dlaczego warto zautomatyzować bramę garażową?

Brama garażowa, w której zastosowane są napędy do bram wysokiej jakości gwarantuje, że będzie korzystać się z funkcjonalnej bramy. Nie ma nawet potrzeby wychodzenia na dwór, co właściciele bram doceniają w mroźne dni. Żeby brama jak najdłużej była sprawna to oczywiście należy zapoznać się z instrukcją jej obsługi i o wszystko zapytać montażystów. Jako, że wszystkie elementy dostępne są w zestawach to można spodziewać się, że będą działały poprawnie. Aktualnie można też zdecydować się na dobór elementów dodatkowych, jeszcze bardziej podnoszących komfort użytkowania. Najważniejsze zaś jest to, że bramy są bezpieczne. Brama chroni samochód, wejście do domu oraz poprawia jakość życia mieszkańców. Bramy są nie tylko bezawaryjne i sprawne, ale mają też bardzo interesujący design. Nic dziwnego, że coraz częściej pojawiają się w obrębie domów inteligentnych. Montaż bram jest prosty i szybki, a konkretne systemy da się dostosować do istniejących już bram i drzwi garażowych. Nie trzeba wymieniać bramy, żeby zamieścić w niej napędy do bram , co przekonuje jeszcze większą liczbę potencjalnych użytkowników do korzystania z takiego rozwiązania. Najważniejsze jest to, że aby dana brama mogła działać sprawnie to musi zaistnieć możliwość doprowadzenia prądu do ogrodzenia. W związku z tym, kupując napędy do bram, centralę sterującą, fotokomórki oraz pilot trzeba zawsze skupiać się na ich jakości. Wszystkie modele można dopasować wprost do własnych potrzeb i rozmiarów bramy i dobierać osprzęt od sprawdzonych producentów. Warto dowiedzieć się, ile waży każde skrzydło bramy, a także jakie ma ono wymiary. Napęd i siłowniki powinny być bezwzględnie dostosowane do tych parametrów. Ważne są także: częstotliwość otwierania bramy, materiał z jakiego została ona wykonana, sposób osadzenia skrzydeł na słupkach oraz panujące w danym miejscu warunki atmosferyczne. Tam, gdzie jest wietrznie wymagane jest zastosowanie siłowników o większej mocy. Sam wybór rodzaju napędu zależy natomiast od tego, czy chodzi o bramę skrzydłową, czy przesuwną. Nie trzeba kupować gotowych zestawów siłowników i centrali sterującej, ponieważ można je kupić osobno. Natomiast, kiedy kupi się wszystko u jednego producenta, to od razu ma się pewność, że posiada się kompletny zestaw wysokiej jakości. I jest to bardziej polecane rozwiązanie.

Zautomatyzowana brama – walory

Odpowiedź na pytanie: czy warto zautomatyzować bramę jest oczywista. Napędy do bram można zastosować do każdego typu bram: przesuwnych, skrzydłowych, segmentowych, rolowanych, przemysłowych. Zautomatyzowanie bramy sprawia, że korzystanie z niej jest

o wiele prostsze. Warto oszacować gabaryty bramy oraz ciężar pod jaki dobierze się napęd. Do małych bram, a więc mających do 2,5 metra szerokości używa się napędów o mocy 600 N, a do bram dużych, do 5 metrów szerokości wybiera się napędy o mocy 1000 N. Napędy jakie można zakupić są maksymalnie przystosowane do rozmiaru, ciężaru, częstotliwości i szybkości otwierania bramy. Warto poznać częstotliwość cykli zamykania i otwierania bramy, ponieważ na tej podstawie można wyznaczyć, jaki napęd najlepiej będzie wykorzystać. Później pozostaje już tylko dobór gadżetów. Podstawą jest pilot do bramy. Można też na przykład otwierać bramę przez telefon bądź zintegrować ją z pozostałymi instalacjami domowymi. Każdy użytkownik sam dopasowuje, co jest dla niego ważne. Chętnie Polacy instalują teraz fotokomórki, zwiększające bezpieczeństwo nie tylko w garażu, ale i wpływające na bezpieczeństwo całej posesji. Warto też zdecydować się na zastosowanie dodatkowego oprogramowania i wykorzystać funkcje dodatkowe. Niewątpliwie, zautomatyzowanie bramy wpłynie na to, że dom zyska na wartości. Bramy automatyczne wraz z całym osprzętem powodują, że codzienne funkcjonowanie jest na wysokim poziomie. W tej chwili w nowym budownictwie bramy automatyczne są wręcz standardem. Dlatego nie jest dziwne, że producenci napędów i pozostałych elementów troszczą się o to, by podzespoły te były zaprojektowane innowacyjnie. Dodają coraz to nowe opcje. Jeśli ktoś więc poszukuje informacji o tym, jakie wybierać napędy to powinien zwracać uwagę na to, jak opisane są w sklepach sprzedających automatykę konkretne podzespoły. Doradztwo ze strony doświadczonych monterów również może okazać się bardzo ważne. Automatyka do bram to dziedzina, która rzeczywiście prężnie się rozwija. Tym bardziej, że nowe napędy dostosowane są do każdego typu bramy i od razu wskazują na spory zakres funkcjonalności. Najważniejsze zaś jest to, że właściciel posesji może czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *