Budowa woliery dla kur – jaka siatka sprawdzi się najlepiej?

Woliery z siatki to ciekawa alternatywa dla znanych od dawna siatek metalowych.

W hodowlach ptaków konieczne jest stworzenie specjalnej przestrzeni, w której będą one całkowicie bezpieczne. Mowa tu o wolierach, czyli pomieszczeniach na świeżym powietrzu, zabezpieczonych siatką. Jakie materiały do jej budowy sprawdzą się najlepiej?

Wytrzymałe siatki na woliery dla kur

Siatki na woliery dla kur powinny być przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Ważne, by nie ulegały niszczeniu pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Mowa tu m.in. o wilgoci, promieniowaniu słonecznym oraz skrajnych temperaturach. Siatka tego typu musi być odporna także na uszkodzenia mechaniczne.

Niektóre ptaki mają tendencję do dziobania siatek, co może spowodować ich zniszczenie. Warto więc wybrać produkty odpowiednio grube, wykonane z wytrzymałych tworzyw sztucznych, np. polietylenu. Pozwalają one na korzystanie przez długie lata, także w sezonie zimowym.

Jakość wykonania siatki ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo zwierząt. Chroni ptaki przede wszystkim przed ucieczką, zarażeniem od innych gatunków czy drapieżnikami. Z tego powodu warto zainwestować w produkt wysokiej jakości, który nie zniszczy się zbyt szybko, narażając zwierzęta na zagrożenie – mówi specjalista z firmy Symar, oferującej m.in. siatki na woliery dla kur.

Siatki na woliery z polietylenu

Do tworzenia siatek na woliery dla kur zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się polietylen. To tworzywo sztuczne, odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym wilgoci, skrajnych temperatur, gradu, śniegu oraz wiatru. Odpowiednio gęsty splot i zastosowanie wysokiej jakości materiału pozwala również na uchronienie siatki przed dziobaniem ptaków. Wytrzymałe produkty tego typu są w pełni odporne także na ataki małych drapieżników, np. lisów. To ciekawa alternatywa dla modeli metalowych. Siatki z tworzyw sztucznych są tańsze i nie ulegają korozji. Ze względu na swoje doskonałe właściwości mogą pełnić funkcję ochronną przez długi czas, nawet w polskich warunkach atmosferycznych.

Wielkość oczek w siatkach na woliery dla kur

 Kura za siatką wolierową

Siatkę wolierową dla kur musi cechować duża wytrzymałość mechaniczna i gęstość splotu skutecznie ograniczająca dostęp małym ptakom.

Siatki na woliery dla kur powinny być odpowiednio gęste. Przez oczka nie mogą mieścić się dziko żyjące gatunki ptaków, np. wróble. Ich obecność we wnętrzu woliery stwarza ryzyko roznoszenia chorób pasożytniczych czy bakterii. Zazwyczaj w przypadku takich konstrukcji wykorzystuje się siatki o oczkach o szerokości 20 mm. Mniejsze egzemplarze również są skuteczne, jednak utrudniają obserwację ptaków bez wchodzenia do woliery.

Jeśli nie wiesz, jakie oczka w wolierze sprawdzą się najlepiej, zawsze możesz poprosić o pomoc specjalistów. Producenci siatek na co dzień mają do czynienia z różnymi zamówieniami, więc wiedzą, na jakie rozwiązania najczęściej decydują się hodowcy kur.

Siatka na wolierę na wymiar

Wygodnym rozwiązaniem jest kupowanie siatek na woliery dla kur na wymiar. Są one idealnie dostosowane do rozmiarów całej konstrukcji. Dzięki temu użytkownik nie musi samodzielnie dbać o to, by odpowiednio przyciąć siatkę, a na dodatek zabezpieczyć jej krawędzie. Montaż produktów wykonanych na wymiar przebiega szybciej. W całej konstrukcji nie powstają luki, przez które ptaki mogłyby wydostać się z woliery.

Dzięki opcji zamówienia siatki na wymiar można z powodzeniem zabezpieczyć nawet bardzo duży teren. To rozwiązanie cenione zwłaszcza w dużych hodowlach, gdzie żyją tysiące zwierząt. W przydomowych gospodarstwach z powodzeniem wystarczą mniejsze siatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *