Chcesz wyremontować łazienkę? Zamów kontener na śmieci!

Remont łazienki to najczęściej złożone, czasochłonne prace, których efektem jest nie tylko nowe, stylowe wnętrze, ale także dużo gruzu oraz innych odpadów poremontowych. Aby łatwo pozbyć się tych śmieci, warto zamówić kontener!

Co zrobić z odpadami po remoncie łazienki?

Przy kompleksowych remontach łazienek najczęściej wykonuje się prace polegające na skuwaniu kafelków, a także na demontażu znajdujących się w pomieszczeniu sprzętów – wanny, brodzika, umywalki, WC. W związku z tym nawet mała łazienka może spowodować powstanie sporej ilości odpadów. Takie odpady nie mogą być wyrzucone do normalnych kosztów na śmieci. Wymagają one w tym przypadku odpowiedniego postępowania. Właściciel może albo przewieźć je do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ale może także skorzystać z usług firmy, która będzie mogła zapewnić mu w tym zakresie pełną, fachową obsługę.

PSZOK czy firma wywożąca odpady?

Zarówno PSZOK, jak również firm świadczące usługi wywozu odpadów posiadają swoje plusy oraz minusy. PSZOK odbierze odpady z domowego remontu za darmo, niemniej jednak należy pamiętać wtedy o tym, że muszą być one podzielone na konkretne frakcje, na przykład osobno należy dostarczyć płytki, tynki, ceramikę łazienkową. Także trzeba samemu dowieźć lub zapłacić za transport śmieci do punktu. Druga opcja jest wygodniejsza. Wówczas klient musi tylko zamówić dla siebie usługę. Wówczas resztą zajmą się pracownicy firmy.

Zamów kontener na śmieci poremontowe!

Gdy planowany jest remont łazienki, bardzo dobrym wyborem będą kontenery na śmieci – https://abrys-technika.pl/produkty/kontenery-wielkogabarytowe-b006/ W tym przypadku firma odbierająca odpadki będzie mogła podstawić w wyznaczone miejsce kontener, a następnie odebrać go w wyznaczonym czasie lub też wtedy, gdy zapełni się on całkiem odpadkami. Oferowane kontenery na śmieci są dostępne w różnych pojemnościach do wyboru od kilku do kilkudziesięciu metrów sześciennych pojemności. Koszt wynajmu kontenera to najczęściej od 200 do 300 złotych, natomiast trzeba jeszcze zapłacić za odpady – tutaj cena zależna jest już od ich klasyfikacji oraz od wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *