Co jest potrzebne do montażu podłogi winylowej? Odwiedzamy sklep wnętrzarski

Wybór podłogi to jedna z ważniejszych decyzji, którą musisz podjąć podczas remontu swojego domu czy mieszkania. To od niej w dużej mierze zależy estetyka i funkcjonalność pomieszczenia. Z naszego artykułu dowiesz się, jak ją krok po kroku zamontować i w co warto się zaopatrzyć w sklepie z podłogami.

W co zaopatrzyć się w sklepie z podłogami?

Wbrew pozorom lista Twoich zakupów nie będzie długa. Odwiedzając wybrany sklep z podłogami, przede wszystkim skup się na wyborze odpowiednich paneli. Zapoznaj się z ich parametrami, tak aby dopasować produkt do specyfiki wnętrza, w którym zamierzasz go położyć.

Zwróć również uwagę na wygląd paneli. Podłoga, podobnie jak ściany, jest bazą, która będzie stanowić tło dla dalszych zabiegów aranżacyjnych, dlatego warto zadbać o to, aby pasowała do koncepcji wystroju wnętrza. Wybór nie będzie prosty, bo dobre sklepy z podłogami mają bogatą ofertę propozycji w rozmaitych wariantach.

Szukając inspiracji, zajrzyj do kategorii e-sklepu https://otownetrze.pl/podlogi, który specjalizuje się w sprzedaży produktów wykończeniowych do domu. Podłoga imitująca drewno, płytki, a może beton? Dobrze przemyśl swoją decyzję, bo panele winylowe są inwestycją na wiele lat.

Zaopatrz się również w folię paroizolacyjną i podkład izolujący. Te produkty pomogą Ci wyrównać powierzchnię, a jednocześnie wyciszą pomieszczenie. Przydadzą Ci się również kliny, którymi odmierzysz szczeliny dylatacyjne oraz gumowy młotek do dociskania i narzędzie do cięcia paneli.

Jak kłaść podłogi winylowe na click?

Montaż paneli winylowych nie jest skomplikowanym zadaniem. Możesz skorzystać z usług profesjonalnej ekipy remontowej, która wykona je za Ciebie lub zrobić to samodzielnie. Jak się do tego zabrać?

Przygotuj podłoże

Przede wszystkim upewnij się, czy powierzchnia jest sucha i pozbawiona nierówności. Jeśli znajdziesz w niej ubytki – warto je wyrównać. Ten krok jest niezwykle ważny, bo to od niego w dużej mierze zależy efekt Twojej pracy i trwałość podłogi. Kiedy podłoże jest płaskie, umieść na nim folię paroizolacyjną oraz podkład i przystąp do układania paneli.

Połóż panele podłogowe

Układanie paneli nie powinno przysporzyć Ci większych trudności. Nie potrzebujesz do tego ani kleju ani żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy, że je ze sobą połączysz, zachowując odpowiedni odstęp od ściany. Pomogą Ci w tym kliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *