Co na ścianę w przedpokoju żeby się nie brudziła – Poznaj sprawdzone pomysły

Wiele osób planujących budowę lub remont mieszkania zastanawia się nad zagadnieniem – co na ścianę w przedpokoju żeby się nie brudziła? Miejsce to jest bowiem najbardziej narażone na błoto, kurz i wszelkie inne zanieczyszczenia, które zostają wniesione do środka na podeszwach butów, bądź łapach domowych pupili. Dobry pomysł na przedpokój ściany to przede wszystkim stworzenie powłoki, która będzie trwała, wytrzymała na czyszczenie, a także atrakcyjna wizualnie. Jakie opcje są więc do wyboru?

Co położyć na ściany w przedpokoju

Praktyczne ściany w przedpokoju to elewacje, które łatwo się czyszczą i są wytrzymałe na szorowanie oraz działanie środków chemicznych. Dobrze również, aby przy swojej trwałości zachowały jednak przewiewność, a także były odporne na rozwój grzybów i bakterii. Struktura na ścianie w przedpokoju może być zarówno gładka, jak i chropowata, o ile pozwoli na skuteczne usuwanie wszelkich zabrudzeń. Bardzo modne rozwiązanie stanowi tynk dekoracyjny w przedpokoju, którego aplikacja jest niezwykle prosta oraz niedroga, a pozwala przy tym na stworzenie wielu różnych, bardzo atrakcyjnych efektów wizualnych. Jednym z takich rozwiązań jest tynk imitujący trawertyn, który doskonale sprawdza się w wielu stylach wnętrzarskich od rustykalnego aż po najbardziej luksusowy. Do pomieszczeń w aranżacji nowoczesnej, loftowej i industrialnej, idealnie nada się natomiast tynk z efektem betonu, który może mieć kilka różnych wykończeń, zarówno gładkich, jak i z charakterystycznymi wżerami.

co na ścianę w przedpokoju - inspiracje

Trawertyn na ścianę w przedpokoju

Trawertyn w przedpokoju to synonim komfortu oraz luksusu, ale i nowoczesności. Naturalnie występuje w kolorach ziemistych, jednak w postaci tynku dekoracyjnego można nadać mu dowolnie wybraną barwę. Trawertyn jako skała jest bardzo kruchy i nie wykazuje odporności na działanie środków chemicznych, dlatego zastosowane na wykończenie ścian tynki dekoracyjne trawertyn są odpowiednio zabezpieczane, aby można je było bez obaw myć i szorować. Co więcej, produkty takie, jak Magnat style trawertyn są trwałe i bardzo odporne na działanie grzybów oraz bakterii, a przy tym pozwalają murom odprowadzać wilgoć. Nakładanie takiego tynku sypkiego samodzielnie jest niezwykle proste i szybkie. Wystarczy bowiem odpowiednio oczyścić ścianę i pokryć ją gruntem, a następnie nałożyć jedną cienką warstwę produktu, a po jej wyschnięciu kolejną, na której wykonuje się charakterystyczne drapowania. Całość należy pokryć dowolnie wybranym pigmentem barwiącym i utrwalić lakierem. Gotowa ściana idealnie imituje naturalny wapień, a dzięki swojej trwałości sprawdzi się doskonale nie tylko w przedpokoju, ale również jako element dekoracyjny wokół kominka, okien lub drzwi, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony tych newralgicznych miejsc przed częstymi zabrudzeniami. Co więcej, uzyskanie takiego efektu z wykorzystaniem płytek z trawertynu byłoby znacznie kosztowniejsze i niemożliwe to samodzielnego wykonania, dlatego tynk dekoracyjny to alternatywa, która kusi zarówno korzystniejszą ceną, jak i łatwością wykonania.

Trawertyn na ścianę w przedpokoju

Ciekawe aranżacje z wykorzystaniem tynku dekoracyjnego trawertyn znajdziesz na stronie http://trawertyndekoracje.pl/

Beton dekoracyjny na ścianę w przedpokoju

Trendem, który zapanował jednocześnie z modą na szarości w aranżacjach wnętrz, jest efekt betonu. Ta zimna, surowa struktura wygląda doskonale w połączeniu ze szkłem, chromowanym metalem i naturalnym drewnem. Beton w przedpokoju to rozwiązanie, które jest nie tylko „na czasie”, ale niesie ze sobą również wiele zalet praktycznych oraz liczne możliwości wykończeniowe. Dostępne na rynku produkty, typu Magnat style beton, pozwalają bowiem na uzyskanie efektu charakterystycznych przebarwień, deskowania, formy stalowej, gładkiej i litej z interesującymi wżerami. Jego aplikacja jest równie prosta, co większości tynków dekoracyjnych i przebiega podobnie do nakładania trawertynu, a wszelkie modyfikacje struktury wykonuje się bez trudu „na mokro”. Betonowe ściany w przedpokoju są niezwykle odporne na zabrudzenia, a przy tym mają bardzo wyrazisty wygląd, który doskonale sprawdza się w mieszkaniach urządzanych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym.

Ciekawe aranżacje z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego na ścianie znajdziesz na stronie http://beton-magnat.pl/

Ściany w przedpokoju to miejsce, gdzie poza wyglądem liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Poszukując atrakcyjnych i odpornych na czyszczenie wykończeń, warto wypróbować tynki pozwalające na dekoracje ścian, które można aplikować samodzielnie, uzyskując przy tym niezwykle profesjonalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *