Co postawić na stolik kawowy? Jesienne inspiracje

Jedną z bardziej refleksyjnych i nastrojowych pór roku, jest jesień. Jej wyjątkowa aura nie tylko świetnie komponuje się z refleksjami nad przemijalnością i mijaniem, ale również rewelacyjnie pasuje do popołudniowej kawki wypitej w samotności.

Jedną z bardziej refleksyjnych i nastrojowych pór roku, jest jesień. Jej wyjątkowa aura nie tylko świetnie komponuje się z refleksjami nad przemijalnością i mijaniem, ale również rewelacyjnie pasuje do popołudniowej kawki wypitej w samotności. To taki czas, gdy kawa smakuje zupełnie inaczej niż na co dzień. Ważne jest jednak, by kawę tą wypić w odpowiedniej aranżacji. Jedną z nich jest elegancki stolik do kawy. To właśnie dzięki niemu można wygodnie w domu wypić kawę. By jednak różnił się od własnej wersji całorocznej, warto odpowiednio go ozdobić. W tym celu najlepiej wykorzystać naturalne odpowiedniki ozdób. Świetnie sprawdzą się do tego wysuszone liście, czy też kasztany, żołędzie. To właśnie one są symbolem jesieni i świetnie sprawdzą się na stoliku kawowym. Stoliki kawowe okrągłe rewelacyjnie wyglądają, jeśli postawi się na nich również okrągłe małe obrusiki. Najlepiej, jeśli będą w kolorach przewodnich jesieni, czyli złotym, brązie czy pomarańczowym. To najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto rzeczywiście chce świętować jesień w odpowiedniej aranżacji. Takie małe obrusy są najlepszym nośnikiem efektu przytulności i ciepła wnętrza. Jeśli jednak stoliczek jest drewniany, to nie trzeba nawet wykorzystać obrusa, by było nastrojowo. Stoliki kawowe kwadratowe wykonane z drewna są wyjątkowo piękne i nadają całemu wnętrzu wyraz i charakter. Jeśli jednak masz możliwość nakryć go czymś, to nie wahaj się. Dobrze, jeśli obrus poza kolorem adekwatnym do pory roku, ma na sobie również jej symbole, takie jak liście.

Jakie dodatki powinny wylądować na stoliku do kawy?

Jeśli zastanawiasz się, co postawić na stoli kawowy, to zwróć się ku motywom jesiennym. Nie musisz jednak zbierać ogromnej liści i obsypywać nimi stolik. Jeśli wolisz coś w bardziej subtelnym wydaniu, to może być to zapachowa świeczka. Jako refleksyjny okres, jesień, często kojarzona jest ze świeczkami, zniczami i innymi tego typu rzeczami. Dlatego postawienie świeczki na stolik to świetny pomysł, który może odwdzięczyć się przyjemnością z picia kawy. Zapalając taką świeczkę wieczorem, przywołuje się przyjemne uczucie i wywołuje u siebie poczucie błogości i harmonii. Okrągłe stoliki do kawy świetnie prezentują się wieczorami z zapaloną świeczką. Do tej kompozycji można również dołożyć patelkę z ciastkami. Jeśli będą miały one korzenny smak, a w dodatku sezonowe owoce, takie jak jabłka, to idealnie będą pasować zarówno do nastroju, jak i do samej kawy. Takie ciasteczka można wykonać samemu, jeśli jednak nie ma się cierpliwości i ręki do pieczenia, to zawsze można to kupić. Pachnące ciastka nie tylko sprawią, że chętnie je zjemy podczas picia kawy, ale świetnie podkreślą charakter wieczoru, który, choć dość samotny, to wciąż przytulny i miły dla oka. Jeśli jednak nie mieszkasz sam, a w domu są dzieci, to można pokusić się o wykonanie kilku wspólnych zabawek jesiennych, którymi udekorujecie salon, w tym stoli. Gdyż to, co postawić na stolik kawowy, nie jest tak ważne, jak to, z kim się przy nim siedzi. Do dopełnienia jesiennego nastroju, najlepiej puścić sobie w tle muzykę jazzową i odpłynąć myślami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *