Co warto wiedzieć o nagrzewnicach?

Nagrzewnice mogą być alternatywą dla innych urządzeń grzewczych. Ich budowa oraz możliwość przeniesienia pozwalają na stosowanie ich wszędzie tam, gdzie nie ma ogrzewania lub jest ono w trakcie budowy. Czym są nagrzewnice i do czego służą? Poniżej odpowiedzi.

Czym są nagrzewnice?

Nagrzewnica to po prostu urządzenie, które służy do ogrzewania powietrza. Zazwyczaj stosowane są w dużych pomieszczeniach, ponieważ pozwalają na szybkie nagrzanie powietrza, nawet w przypadku niskiej temperatury. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Można je podzielić ze względu na przeznaczenie oraz sposób zasilania.

Podział nagrzewnic

W zależności od tego, gdzie stosuje się nagrzewnice, można je podzielić na następujące rodzaje:
– nagrzewnice służące do ogrzewania powietrza w warunkach budowy, przy eksploatacji domów i innych pomieszczeń,
– nagrzewnice samochodowe — służy do ogrzewania wnętrza kabiny samochodu,
– nagrzewnice specjalistyczne — wykorzystywane są zazwyczaj w przemyśle, gdzie muszą spełniać odpowiednie wymagania.
Ze względu na rodzaj zasilania nagrzewnice dziali się na te zasilane prądem elektrycznym, olejem, gazem lub paliwami stałymi. Najpopularniejsze są nagrzewnice elektryczne.

Do czego służą nagrzewnice?

Nagrzewnice mają bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie sprawdzają się np. na halach, gdzie ogrzewanie nie jest doprowadzone lub nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniej temperatury. Bardzo często wykorzystywane są również na placach budowy. Po pierwsze, pomagają zmienić temperaturę na bardziej przystępną i komfortową. Po drugie, wspierają proces suszenia po zakończeniu niektórych etapów budowy. Mogą służyć również jako tymczasowe ogrzewanie lub jego dodatkowa forma w domach, mieszkaniach i innych lokalach. Więcej o nagrzewnicach znajdziecie na https://www.ponako.pl/nagrzewnice-powietrza/.

Wady i zalety nagrzewnic

Podstawową zaletą nagrzewnic jest fakt, że można je kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym. Paliwo do nich jest zazwyczaj łatwo dostępne, a obsługa prosta i intuicyjna. Na rynku jest bardzo szeroki wybór nagrzewnic, które spełnią potrzeby inwestorów o różnych wymaganiach i preferencjach. Wada może być fakt, że ciepło pochodzące z nagrzewnicy nie utrzymuje się zbyt długo. Co więcej, strumień ciepła zazwyczaj jest skierowany w jedną stronę. Koszty eksploatacji nagrzewnicy zależą od jej rodzaju, stosowanego paliwa oraz częstotliwości użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *