Czy opłaca się budować domy z paczki?

W ostatnich latach budownictwo rozwinęło się do tego stopnia, że obecnie chcąc postawić dom, mamy do wyboru niezliczona ilość technologii, a także sposobów, aby uzyskać jeden efekt, jakim jest własny dom.

Jedna z technologii, która w ostatnich latach zyskała na popularności są domy z paczki. Przez wiele osób technologia ta mylnie uważana jest za gorsza od tradycyjnej metody murowanej, co często jest bardzo mylną opinią wynikającą z braku zrozumienia danego zagadnienia.

Czym są domy z paczki

Domy z paczki to konstrukcje tworzone z gotowych elementów, które można w bardzo krótkim czasie zmontować, jak i zdemontować. Co więcej, ilość osób potrzebnych do postawienia takiego domu jest o wiele mniejsza niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych. Jeśli mowa o domach z paczki na rynku można spotkać dwa rodzaje technologii modułowa i prefabrykowaną.

Zalety domów z paczki

  • szybkość powstawania domu. Domy z paczki można doprowadzić do stanu surowego zamkniętego nawet w kilka dni, od przywiezienia elementów na plac budowy, jest to nieporównywalnie krótszy czas od czasu potrzebnego do powstania tradycyjnych domów murowanych
  • niska cena- domy z paczki cechują się niezwykle korzystna cena wykonania, wszystko ze względu na potrzebę zatrudnienia przy ich wykonaniu mniejszej liczby osób, na krótszy okres czasu
  • łatwość montażu- większość producentów domów modułowych lub prefabrykowanych zapewnia, że do jego złożenia wystarczą nawet dwie osoby. Całość powstaje na bazie dołączonej instrukcji oraz rysunków technicznych.

Z czego powstają domy z paczki

W zależności od modelu, mogą one powstawać na bazie drewnianych lub stalowych szkieletów, które wypełniane są wełną mineralną, a także obudowywane z zewnątrz i wewnątrz. Ich zewnętrzna powierzchnia może być pokrywana taką samą elewacja jak w przypadku tradycyjnych murowanych budowli. Dlatego też swoim wyglądem domy z paczki nie odbiegają znacznie od tych, które można spotkać na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *