Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie?

Posiadanie większej gotówki przyniesie spokój i stabilność, jeśli tę gotówkę zainwestuje się w coś, co na pewno przyniesie zyski. Przeciętny inwestor do wyboru ma złoto, obligacje i oczywiście nieruchomości. Te ostatnie, zwłaszcza kupione z popularnym mieście i z myślą o wynajmie, mogą przynieść szybko odczuwalne zyski.

Inwestuj w nieruchomości

Nieruchomości to nie tylko działki budowlane, lokale użytkowe, domy, mieszkania z rynku wtórnego, ale także mieszkania nowe. Nowe mieszkanie w atrakcyjnej dzielnicy dużego miasta wystarczy wykończyć i umeblować i na tym kończą się najczęściej inwestycje, a zaczynają znaczne zyski. Pewniejsze i wyższe niż te z papierów wartościowych, przynoszące regularne, bo comiesięczne zyski.

Finansowanie zakupu mieszkania na wynajem

Osoby płacące gotówką za mieszkanie wciąż nie należą do rzadkości, jednak wzięcie kredytu hipotecznego na inwestycje mieszkaniowe także jest możliwe. Jeśli mieszkanie będzie atrakcyjne, zwłaszcza nowe, w rejonie, w którym łatwo o zrobienie zakupów, znalezienie pracy lub przedszkola i szkoły dla dzieci, to lokator będzie spłacał kredyt. I to nie tylko teoria, bo w Krakowie wielu właścicieli mieszkań obserwuje zainteresowanie mieszkaniami na wynajem. Duże i ciągle rozwijające się miasto jest gwarantem sukcesu. Warto jednak zwrócić uwagę na dzielnicę, w której inwestujemy pieniądze.

Jakiego mieszkania szukać w Krakowie?

Niezależnie od tego, czy bierzemy kredyt na zakup mieszkania pod wynajem w Krakowie, czy inwestujemy w nie wszystkie oszczędności, lokal trzeba wybrać z uwagą. Dobrze, jeśli mieszkanie jest nowe, z rynku pierwotnego, od zaufanego dewelopera, dla którego nie jest to pierwsza budowa i którego mieszkania cieszą się dobrymi opiniami obecnych mieszkańców. Ważne też, żeby lokal znajdował się na osiedlu niedaleko centrum, z dobrą infrastrukturą i szybkim dojazdem do innych dzielnic. Warto też zastanowić się nad parkingiem przed blokiem, miejscem w hali garażowej albo własnym garażem, co dodatkowo zachęci osoby szukające lokum do wynajęcia.

Gdzie szukać mieszkania w Krakowie?

Ze względu na wyżej wymienione cechy mieszkania, właściwym wydaje się zakup lokalu w dzielnicy Prądnik Czerwony. Przy ważnej dla Krakowa ulicy Dobrego Pasterza oddawane są właśnie mieszkania z trzeciego etapu budowy Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3

Deweloper Super Krak to znany od lat gracz na rynku nieruchomości, którego inwestycje zachwycają nowoczesną architekturą, ale też optymalną lokalizacją. W Prądniku Czerwonym swoje siedziby ma wiele firm zagranicznych, funkcjonuje tutaj Park Wodny oraz popularne Multikino, lokatorzy osiedla mają dostęp do szkół, przedszkoli, sklepów i dobrej komunikacji miejskiej. Zakup mieszkania w Apartamentach Kaskada zwiększa więc szansę na długoterminowy wynajem lokalu rodzinie lub pracownikom lokalnych biurowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *