Czy warto korzystać z kleju do styropianu?

Styropian to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Jego głównym przeznaczeniem jest izolacja cieplna, dlatego płyty styropianowe przydają się chociażby podczas wykonywania elewacji czy docieplania mieszkalnego poddasza. Do przytwierdzania styropianu do podłoża najczęściej wykorzystuje się specjalnie do tego przeznaczone kleje. Czy to dobre rozwiązanie?

Jakie są zalety korzystania z kleju do styropianu?

Wykonanie izolacji dowolnego budynku to nie lada wyzwanie. W końcu od tego zależy nie tylko komfort mieszkańców, ale także oszczędności w zakresie ogrzewania. Źle zamocowane ocieplenie może sprawić, że codziennie będziemy tracić zbyt wiele ciepła i tym samym narażać się na zwiększone koszty związane z opałem.

Klej do styropianu sprawi, że nie tylko w bardzo łatwy sposób przeprowadzimy wszystkie niezbędne prace związane z ociepleniem, ale również zapewnimy sobie trwały efekt, który wytrzyma przez długie lata. Wysokiej jakości styropian to nie wszystko – nawet odpowiednio przycięte i właściwie rozłożone na ścianach płyty nie zagwarantują, że dom będzie prezentował się schludnie. Kluczem jest tutaj wykorzystanie dobrego kleju do styropianu.

Jeśli nie chcemy, by za jakiś czas na powierzchni elewacji powstały nieestetyczne pęknięcia, które z czasem mogą skutkować poważnymi stratami w energii, to dobre mocowanie materiału izolacyjnego to absolutna podstawa.

Jaki klej do styropianu wybrać?

Z klejem do styropianu nie tylko trzeba się obchodzić ostrożnie – przede wszystkim należy zacząć od właściwego wyboru. Na rynku nie brakuje środków o niskich parametrach. Wówczas nawet zatrudnienie fachowca do wykonania elewacji nie pomoże, ponieważ klej nie będzie wystarczająco solidnie mocował płyt do podłoża. Warto zatem korzystać z produktów sprawdzonych, np. takich, które pozwalają na przejrzenie szczegółowej karty technicznej, tak jak tutaj: https://www.soudal.pl/kleje-profi/item/736-klej-do-styropianu-soudatherm-fasada.

Dobry klej przeznaczony do płyt styropianowych powinien charakteryzować się m.in.:

odpowiednią siłą mocowania wstępnego, zwłaszcza wtedy, gdy izolację wykonujemy podczas dość niskich temperatur – to zagwarantuje, że materiał nie zacznie pękać;
wodo- i ognioodpornością;
niewielką masą – styropian sam w sobie jest lekki, co stanowi jedną z największych zalet, dlatego warto go nie obciążać;
uniwersalnością, która umożliwia montaż na różnych rodzajach podłoża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *