Design okien – poznaj najnowsze trendy wnętrzarskie

Mówi się, że ciepło w domu zapewnia rodzinna atmosfera i to prawda, ale poza tym ważne są także szczelne okna. Jeszcze lepiej, gdy design okien będzie odpowiadał trendom, a całość będzie dopasowana do pozostałej części pomieszczenia. W ten sposób można uzyskać prawdziwe rodzinny ciepły klimat, w którym każdy z domowników będzie czuł się komfortowo. Jakie trendy w aranżacji okien dominują obecnie na rynku?

Nowoczesne okna – najnowsze trendy

Wciąż najmodniejszym kolorem okien pozostaje biały, jednak coraz więcej osób stara się wyłamywać z tego schematu, decydując się na okna szare, brązowe, błękitne czy nawet zielone. Niektórzy jako wyznacznik biorą pod uwagę kolor roku od Pantone. Dla przykładu w roku 2020 będzie to klasyczny niebieski. Czy się przyjmie? To zależy, ponieważ zdarza się, że kolory prezentowane przez Pantone zostają szybko zapomniane, tak było z Ultra Violetem w 2018 roku. Trzeba jednak zauważyć, że częściej kolor od Pantone jest brany pod uwagę podczas dekorowania wnętrza. Rynek mocno zmienił się pod tym kątem, a to oznacza, że jest teraz o wiele większa swoboda w wyborze. Najlepszej jakości modne okna PCV i aluminiowe można zamówić na stronie petecki.eu – poza wysoką jakością, wszystkie dostępne modele są dostosowane do nowoczesnych trendów i będą świetnym uzupełnieniem każdego pomieszczenia mieszkalnego.

Dowiedz się więcej o oknach PCV na stronie naszego partnera izolacje-docieplenia.pl.

Okienne aranżacje nowoczesne – zasłony

Moda nigdy nie stoi w miejscu, dlatego, jeśli chcemy, aby okna w naszym domu były stylowe, to musimy zadbać o ich nowoczesną aranżację. Obecnie na rynku królują zasłony, które zwykle charakteryzują się delikatnością i stonowanymi kolorami. Najczęściej można je spotkać w kolorach szarych, beżowych i białych, nie brakuje też zasłon wykonanych z półprzeźroczystych materiałów. Niektórzy pozwalają sobie na małą zabawę kolorami i wzorami, jednak do takich działań trzeba mieć już dobre wyczucie stylu. W 2020 roku poza jedwabiem czy bawełną często wybierane będą zasłony z lnu. Zaleca się, aby zasłony wieszać po obu stronach okiennej wnęki. Dzięki temu można optycznie wydłużyć wysokość pomieszczenia, a także nieco je rozświetlić.

Dla fanów nowoczesnych aranżacji okien balkonowych, kreatorzy mody przygotowali również cięższe kolory i materiały. Nie każdy lubi, gdy do pomieszczenia wpada dużo światła i nie każdy lubuje się w delikatnych aranżacjach. Dlatego dla ludzi o odmiennym guście wyborem mogą być ciężkie kotary w teatralnym stylu. Najczęściej wykonane są one z tkanin, które nie przepuszczają światła takich jak welur czy aksamit. W jakich kolorach występują? Zwykle będą to odcienie żółci, pomarańczy, brązu czy czerwieni. Te kolory dobrze współgrają z kolorowymi wnętrzami i raczej niezbyt sprawdzają się do stonowanych wnętrz, które cechuje biel i szarość. Tego typu zasłony na okna tarasowe często wiesza się razem z firankami, które przyjmują zdecydowanie lżejszą formę.

Rzymskie rolety i żaluzje ciągle w modzie

W nadchodzącym sezonie na rynku dominować będą żaluzje rzymskie. Projektanci zapewniają, że tym razem nie będą to delikatne odmiany, ale wyraziste wzory i nieszablonowe kolory. Jakie wzory będą pojawiać się na żaluzjach? Często będą to minimalistyczne wzory architektury arabskiej oraz gabarytowe kwiaty związane ze stylem angielskim. Szare okna w domu można połączyć z białymi żaluzjami tego typu w celu otrzymania nowoczesnego efektu. Poza roletami tradycyjnymi typu dzień i noc coraz większą popularność zyskują rozwiązania automatyczne. Przewiduje się, że w 2020 roku jeszcze więcej osób będzie korzystało z rozwiązań „inteligentnego domu”. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ technologia stale się rozwija, a ludzie chcą za nią podążać. Takie nowoczesne rozwiązania umożliwiają sterowanie żaluzjami nawet poza domem, co jest niezwykle komfortowe.

Ostateczny wybór spośród powyższych trendów jest sprawą indywidualną. Należy pamiętać, aby okna oraz ich dekoracje, pasowały do pozostałej części wnętrza. Brązowe okna wewnątrz domu można łączyć ze stylem klasycznym, natomiast okna na całą ścianę można wyposażyć w żaluzje, aby regulować ilość światła wpadającą do pomieszczenia.

Zapoznaj się z ofertą rolet na stronie petecki.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *