Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni podestów ruchomych?

Często przy tworzeniu kosztorysu inwestycji brany jest pod uwagę wynajem podnośników, bądź wynajem ładowarki teleskopowej. W obecnych czasach duże firmy budowlane liczą każdą wydaną złotówkę

Wypożyczalnie podnośników, czyli idealne rozwiązanie dla prac budowlanych

Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie w momencie częstych zmian lokalizacji wykonywania prac budowlanych. Na przykład gdy jednego dnia prace są prowadzone w Sosnowcu, a następnie za krótki okres czasu w Opolu. Dla firmy budowlanej przetransportowanie całego sprzętu budowlanego to nie lada wyzwanie. Natomiast profesjonalne firmy zajmujące się wynajmem posiadają własną flotę auto-lawet, za pomocą których dostarczane są podnośniki i ładowarki teleskopowe. Klient ma możliwość wynająć sprzęt w pierwszej lokalizacji, po czym skorzystać z wynajmu w innym miejscu. Logistyką zajmuje się wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Kolejną zaletą wynajmu podestów jest duża różnica w kosztach. Zakup nowego urządzenia Genie, JLG lub Haulotte to wydatek dla firmy rzędu kilkudziesięciu bądź kilkuset tysięcy złotych. Przy wynajmie koszty te są ograniczone do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Gdy potrzeba kilku różnych urządzeń koszty zakupu rosną. W wypożyczalni podnośników możemy sobie pozwolić na rotację modelami/typami urządzeń w zależności od etapu wykonywanych prac. Do wyboru mamy takie rodzaje urządzeń dźwigowych: zwyżka nożycowa, podesty teleskopowe przegubowe, podest ruchomy masztowy oraz ładowarka teleskopowa.

Posiadanie własnego podestu ruchomego wiąże się z koniecznością regularnych przeglądów konserwacyjnych oraz badań okresowych Urzędu Dozoru Technicznego. W przypadku najmu urządzenia obowiązek ten jest po stronie wypożyczalni. Wszystkie urządzenia we flocie są na bieżąco konserwowane przez wykwalifikowaną ekipę serwisantów z uprawnieniami UDT/TDT.

W przypadku awarii urządzenia wynajmowanego wysyłany jest serwis, który zajmie się naprawą usterki na terenie budowy. Gdy wystąpi poważniejsza awaria, urządzenie zostaje wymienione na inne.

Podnośniki nożycowe – ich specyfikacja oraz przeznaczenie

Podesty ruchome stały się bardzo powszechnymi urządzeniami. Podnośniki są obecne na terenie niemal każdego obiektu przemysłowego – wykorzystywane stale, bądź w krótkich odstępach czasu. Firmy, których główna działalność to wynajem podestów ruchomych oferują szeroki wachlarz modeli urządzeń.

W przypadku podestów nożycowych elektrycznych najczęściej używane są urządzenia producenta Genie. Producent ten oferuje modele podestów o zróżnicowanych parametrach. Najbardziej popularne zwyżki tej marki pozwalają na pracę od 5,90 do 18,50 m wysokości roboczej. Wszystkie zwyżki nożycowe elektryczne posiadają jasne niebrudzące ogumienie, dzięki czemu nie ma obawy przed uszkodzeniem posadzki na obiekcie.

Warto przyjrzeć się podestom ruchomym, które mają 80 cm szerokości. Ten parametr sprawia, że są one w stanie przejechać przez standardowe drzwi (90 cm). Dużym plusem jest również możliwość złożenia barierek.

Na bliższą uwagę niewątpliwie zasługuje model Genie 1330m posiadający bardzo kompaktowe gabaryty oraz wagę 885 kg. To wszystko sprawia, iż bezproblemowo można go  transportować za pomocą windy towarowej. Drugim podestem elektrycznym wartym przedstawienia jest JLG 4069 posiadający dużą platformę oraz podpory stabilizujące.

Podnośniki nożycowe spalinowe to również atut francuskiego producenta Haulotte. Urządzenia te są napędzane przez silnik spalinowy, który przenosi moc na wszystkie cztery koła. Zapewniają one udźwig od 450 do nawet 1134 kg. Najczęściej wybieranymi urządzeniami są modele Genie GS3384 RT oraz Genie GS4390 RT. Główną zaletą tej dwójki jest platforma, która po rozłożeniu dodatkowych balkoników osiąga nawet 7 metrów długości.

Szeroki wachlarz urządzeń sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia nie jest prosty. Z pomocą przychodzi wykwalifikowana załoga wypożyczalni podestów ruchomych AA HERKULES Katowice, Wrocław, a także Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *