Dlaczego warto kupić domek narzędziowy?

Wielogodzinna praca, często wykonywana za biurkiem w ciasnym pomieszczeniu, skłania większość osób do wyprawy na łono natury i wypoczynku na świeżym powietrzu. Miejscem, które zapewnia do tego idealne warunki, jest działka rekreacyjna.

Aby przebywanie na niej dostarczało jak najwięcej pozytywnych wrażeń, trzeba zadbać o estetykę otoczenia oraz odpowiednią organizację wyposażenia. Pomocny w tym będzie drewniany domek narzędziowy.

Domek narzędziowy ogrodowy – prosty sposób na porządek

Działka letniskowa jest miejscem, w którym większość właścicieli i ich gości spędza czas na relaksie. Można go jednak rozumieć rozmaicie – jako leżenia na kocu i opalania się, lub wręcz przeciwnie – aktywne prace w ogrodzie. Nawet jeśli prace ziemne czy sadzenie truskawek nie są pasją posiadaczy działki, to z pewnością od czasu do czasu trzeba na niej skosić trawę, zgrabić liście czy przyciąć kilka gałęzi.

Domek narzędziowy na działkę jest doskonałym miejscem do przechowywania grabi, piły i kosiarki, a także wielu innych akcesoriów. Ponadto, jeśli będzie wystarczająco duży, zimą można w nim przechować leżaki, przenośnego grilla, czy składaną huśtawkę ogrodową.

Składowane narzędzia oraz maszyny ogrodnicze z pewnością nie stworzą odpowiedniego klimatu w domu mieszkalnym. Znajdując dla nich odpowiednie miejsce, unikniesz wdychania zapachu benzyny, smarów i sprzątania resztek ziemi czy roślin.

Jakie zalety mają domki narzędziowe drewniane?

Decydując się na domek narzędziowy ogrodowy, nie tylko zyskujesz możliwość utrzymania porządku w otoczeniu domu letniskowego. Ma on znacznie więcej zalet, wśród których można wymienić:

  • estetyczny wygląd starannie wykonanej konstrukcji z naturalnego drewna,
  • możliwość przechowywania wszystkich narzędzi i środków niezbędnych do uprawy w zamkniętym pomieszczeniu,
  • trwałość konstrukcji dzięki solidnemu wykonaniu i systemowi montażu,
  • odporność na czynniki środowiskowe dzięki impregnacji ciśnieniowej,
  • zintegrowanie się drewnianej konstrukcji z naturalnym, ekologicznym otoczeniem i innymi elementami małej architektury,
  • gotową, przygotowaną do montażu konstrukcję z dostawą na wskazane miejsce,
  • szybki i łatwy montaż,
  • możliwość wyboru pomiędzy różnymi modelami, wzornictwem i wymiarami domków.

Domek narzędziowy przyścienny czy wolnostojący

Jedną z wielu cech domków narzędziowych jest różnorodność ich wymiarów i konstrukcji. Pozwala to na dopasowanie budynku zarówno do konkretnych potrzeb właścicieli działki, jak i do dostępnego miejsca.

Jeśli dysponujesz przestronną działką rekreacyjną, z pewnością w jakimś dyskretnym narożniku zmieścisz domek narzędziowy drewniany Ontario lub Hubert. Duża powierzchnia wnętrz tych modeli pozwoli Ci przechować wiele przedmiotów, a nawet komplet rowerów.

Jeśli masz niewielką działkę zagospodarowaną drzewami, dobrym wyborem będzie domek narzędziowy przyścienny. Nie tylko zajmie on niewiele miejsca, ale też dyskretnie wkomponuje się w otoczenie. Do wyboru jest też wiele innych modeli. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Domek narzędziowy Helena

domek narzędziowy helena

Domek Helena jest propozycją dla osób, które potrzebują sporo miejsca na przechowywanie kosiarki, nawozów czy narzędzi ogrodniczych. Powierzchnia 220×213 cm z pewnością pomieści dużo takich akcesoriów. Atutem konstrukcji są szerokie, podwójne drzwi, które umożliwiają wjazd do środka nawet dużą maszyną.

Helena to domek drewniany narzędziowy w kolorze oliwkowym, przeznaczony do samodzielnego montażu. Dodatkowe wyposażenie stanowi praktyczny zamek w drzwiach oraz niewielkie okienko z PCV, które wpuszcza do wnętrza dzienne światło.

Domek narzędziowy Marta

domek narzędziowy marta

Marta z kolei jest niewielkim domkiem narzędziowym, podobnie jak Helena wykonanym z impregnowanego ciśnieniowo drewna. Ma niewielką powierzchnię 150×73 cm, dzięki czemu bez problemu zmieści się na działce rekreacyjnej.

Prosta konstrukcja złożona ze ścian podłogi, dachu i drzwi jest łatwa do zmontowania. We wnętrzu znajdują się dwie pojemne półki na narzędzia i akcesoria ogrodnicze.

Domek ogrodowy narzędziowy Ontario

domek narzędziowy ontario

Ontario to propozycja dla prawdziwych miłośników upraw działkowych oraz tych osób, które lubią być przygotowane na każdą okoliczność. Konstrukcja do samodzielnego montażu wykonana z impregnowanego ciśnieniowo drewna oferuje aż 300×300 cm powierzchni.

Dodatkowo domek może być wyposażony w orynnowanie, pasy nadrynnowe, wiatrownice i inne elementy poprawiające komfort użytkowania. Domek z podłogą, podobnie jak inne modele, wymaga wykonania wylewki betonowej.

Przeczytaj również: Jak wykonać fundament pod domek letniskowy lub narzędziowy?

Producent domków narzędziowych Wood&Play

Zakup domku narzędziowego o odpowiedniej powierzchni wnętrza z pewnością jest dobrym pomysłem. Warto to jednak zrobić u sprawdzonego dostawcy, a takim właśnie jest producent domków narzędziowych Wood&Play.

Wszystkie modele domków są wykonane ze szczególną starannością, dbałością o precyzję połączeń i wykończenia. Naturalne, odnawialne materiały doskonale wkomponują się w aranżację ogrodu. Dodatkowym plusem jest możliwość samodzielnego wykonania montażu, co niewątpliwie będzie ciekawym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *