Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście? Trzy powody

Trójmiasto to policentryczny ośrodek, obejmujący obszar Gdańska, Sopotu oraz Gdyni. Coraz więcej osób decyduje się za zakup mieszkania w tym rejonie. Sprawdź, jakie są zalety Trójmiasta oraz dlaczego warto skorzystać z ofert firm deweloperskich na tym obszarze.

Nowoczesne inwestycje

Na terenie Gdyni, Gdańska i Sopotu powstaje wiele nowoczesnych osiedli. Ich zaletą jest dostęp do terenów zielonych oraz lokalizacja w pobliżu punktów gastronomicznych, usługowych czy też placówek edukacyjnych. Trójmiejskie firmy deweloperskie realizują również projekty dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Nowoczesne lokale są zazwyczaj wyposażone w dodatkową przestrzeń otwartą, w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Wśród ciekawych i planowanych inwestycji deweloperskich warto wskazać projekt firmy Euro Styl – Doki. Będą one częścią organizmu miejskiego, stanowiąc hybrydę lokali użytkowych oraz obiektów mieszkalnych. Doki to nowa dzielnica Gdańska. Surowość budynków zostanie urozmaicona zielonymi terenami, które mają nadać osiedlu wyjątkowej atmosfery.

Placówki edukacyjne

Na terenie Trójmiasta oraz w okolicach aglomeracji funkcjonują dwadzieścia cztery uczelnie wyższe. Największą z nich jest Uniwersytet Gdański. W Gdyni znajduje się natomiast Akademia Marynarki Wojennej. W Trójmieście funkcjonują również dwie szkoły z certyfikatem IB. III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni od dwudziestu lat utrzymuje się na liście najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce.

Infrastruktura rowerowa

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska oraz Sopotu mogą dojechać do pracy na jednośladach. To ekologiczne i tanie rozwiązanie, stanowiące świetną alternatywę dla podróży samochodowych. W Gdyni regularnie organizowany jest konkurs rowerowy, którego celem jest nakłonienie pracodawców oraz osób zatrudnionych do regularnego korzystania z jednośladów. W systemie zarejestrowano jak dotąd kilkanaście tysięcy przejazdów. Najbardziej wytrwali fani rowerowych wycieczek mogą rywalizować o nagrody główne oraz śniadania.

Największą zaletą Trójmiasta jest dostęp do Morza Bałtyckiego. Nowoczesne budynki na terenie Gdańska, Gdyni oraz Sopotu zlokalizowane są w pobliżu terenów zielonych, lokali usługowych oraz biurowców. Trójmiasto stanowi więc ciekawą mozaikę urbanistyczną, w której można rozwinąć karierę, życie rodzinne i znaleźć chwilę spokoju w samotności. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w tych okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *