Dobór kolumny natryskowej – co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Wieczór, delikatne światło i krople wody jak ciepły, letni deszcz – odprężenie i spokój. Uwielbiasz ten czas. Wiemy, bo też go uwielbiamy. A jeszcze bardziej doceniamy go, od kiedy poznaliśmy możliwości nowoczesnych kolumn natryskowych, wyposażonych w deszczownicę. Są praktyczne, estetyczne i podkreślają modny design wnętrza. Zastanawiasz się nad remontem? Wymień natrysk pod prysznicem i zamień swoją łazienkę w komfortowy salon kąpielowy.

Kolumna natryskowa, klasyczny zestaw, a może panel?

Standardowym rozwiązaniem do kabin prysznicowych jest zamontowanie zestawu natryskowego, składającego się z baterii, słuchawki i drążka, mocowanego do ściany. Mimo że taki klasyczny zestaw to najprostszy i najtańszy sposób na natrysk, Polacy coraz częściej rezygnują ze zwykłej słuchawki na drążku i montują kolumny natryskowe z deszczownicą. Skąd popularność tego pomysłu? Jaka kolumna natryskowa jest najlepsza? Przychodzimy z odpowiedziami.

Dlaczego warto wybrać kolumnę natryskową?

Klasyczne zestawy natryskowe są praktyczne i wygodne, jednak zdecydowanie odstają od designerskich modeli, dostępnych na dzisiejszym rynku. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wnętrzu, zastanów się nad kolumną natryskową z deszczownicą lub elegancko wykończonym panelem prysznicowym, w którym rury i osprzęt są estetycznie ukryte pod obudową.

Dlaczego kolumna prysznicowa jest tak chętnie wybierana? Ponieważ stanowi połączenie nowoczesnego designu i wygody użytkowania. Podstawowa wersja takiej kolumny składa się z baterii, deszczownicy, węża i słuchawki prysznicowej. Takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej miłośników, a deszczownica na dobre zadomowiła się w trendach ostatnich lat.

Rodzaje kolumn natryskowych

Produkcją i dystrybucją wysokiej jakości urządzeń sanitarnych, w tym kolumn natryskowych, zajmuje się firma Kuchinox. W jej ofercie dostępne są:

  • standardowe zestawy natryskowe na drążku (najtańsze i najprostsze w montażu)
  • kolumny natryskowe z baterią ścienną jednouchwytową (lub bez niej)
  • kolumny natryskowe z deszczownicą (umożliwiające pełne odprężenie w kroplach ciepłego „deszczu”).

Kolumny Kuchinox mają szeroki zakres regulacji wysokości, dzięki czemu można dostosować je do wzrostu korzystających z nich osób. Świetnie pasują do niewielkich przestrzeni, ponieważ są smukłe i nie zajmują wiele miejsca. Do pielęgnacji kolumn należy stosować wyłącznie środki przeznaczone do mycia elementów chromowanych i stalowych oraz miękkich ściereczek. Łatwo utrzymać je w czystości, bo nie wymagają czyszczenia po każdym użyciu, a dodatkowo mają system antykamień, ułatwiający usuwanie osadów. Zaoszczędzony dzięki temu czas możesz wykorzystać na… jeszcze dłuższą kąpiel.

Kolumny natryskowe z deszczownicą – z myślą o luksusie!

Kabiny prysznicowe z deszczownicą to coś więcej niż miejsce kąpieli. Dzięki nim możesz wprowadzić do codziennego życia relaksujące rytuały i odrobinę luksusu. Działanie deszczownicy przypomina zjawisko padającego deszczu. Strumień wody można regulować, dostosowując moc do własnych preferencji. Aby dobrać odpowiednią deszczownicę, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wymiary i sposób montażu, o czym możesz przeczytać w artykule Deszczownica do kolumny natryskowej – co warto wiedzieć i jak wybrać? Bez względu na rozmiar kolumny natryskowe z deszczownicą to zdecydowanie nowy wymiar kąpieli!

W ofercie Kuchinox dostępne są deszczownice o różnych formach, wymiarach i kolorach. Znajdziesz tu zarówno okrągłe, jak i kwadratowe „talerze” – a wszystkie zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi trendami. Do wyboru są kolumny chromowane (idealne do klasycznych łazienek), z elementami złota (do wnętrz w stylu glamour) oraz matowe (pasujące do łazienek industrialnych). Tak bogata oferta daje możliwość dowolnego zaaranżowania strefy kąpielowej.

Najnowsze trendy wśród kolumn natryskowych

Na rynku dostępne są kolumny różniące się formą, materiałem wykonania, kolorem oraz stylem. Najpopularniejsze są kolumny chromowane, białe, czarne i złote. Duże uznanie zyskało matowe wykończenie – wprowadza do wnętrza elegancki design i jest łatwe w pielęgnacji. Coraz modniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tych samych odcieni w przypadku większości elementów wyposażenia. W ten sposób powstają wnętrza typu „total white” lub „total black”. Pamiętaj jednak, że jednokolorowa armatura skompletowana z kolorowymi meblami i wyrazistymi dodatkami wprowadzi do łazienki więcej pozytywnej energii.

Kolumna natryskowa z deszczownicą to obowiązkowe wyposażenie każdej współczesnej i funkcjonalnej łazienki. Dostępne na rynku modele cechują się nowoczesnym, estetycznym designem i gwarantują najwyższy komfort kąpieli pod prysznicem. Wybierz idealny dla siebie z bogatej oferty Kuchinox.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *