Ekstrakcyjne pranie kanap i wykładzin dywanowych

Profesjonalne pranie tapicerki i wykładzin to usługa zyskująca coraz większą popularność. Osoby ceniące sobie wysoki poziom higieny w swoim biurze oraz domy decydują się na zamówienie fachowej usługi. Pamiętajmy o tym, że odpowiednia pielęgnacja kanap i narożników to klucz do zachowania ich atrakcyjnego wyglądu. Czyste meble to również lepsze samopoczucie i bezpieczeństwo domowników.

W poniższym tekście przybliżymy dokładnie, na czym polega czyszczenie metodą ekstrakcyjną. Napiszemy kilka słów o najważniejszych korzyściach dla Twojego mieszkania oraz dla domowników. Materiał obiciowy narażony jest na działanie promieniowania UV, wskutek długotrwałego działania promieni traci on swój intensywny kolor. Dodatkowo codzienne użytkowanie sprawia, że pojawiają się niedoskonałości oraz zabrudzenia.

Zaniedbana tapicerka to miejsce, w którym kłębią się drobnoustroje oraz kurz. Nieprana powierzchnia stanowi dla nich idealne miejsce do bytowania. Równie niebezpieczne mogą okazać się alergeny, jeżeli w pomieszczeniu znajdują się osoby borykające się z alergią, mogą odczuwać gorsze samopoczucie oraz spadek sił. Regularne pranie tapicerki realizowane przez wyspecjalizowane firmy pozwala pozbyć się niechcianych organizmów.

Domowe sposoby na pranie tapicerki meblowej

Domowe metody pielęgnacji tapicerki pozwalają na odświeżenie materiału. Dodatkowo śmiało możemy uznać, że samodzielna pielęgnacja to świetny sposób na przedłużenie efektów uzyskanych przez specjalistyczne pranie. Zapytaliśmy profesjonalistów o to, skąd czerpać informacje o najlepszych metodach samodzielnej pielęgnacji tapicerki.

Okazuje się, że każdy materiał ma inne wymagania. W zależności od tego, z jakiego rodzaju tkaniny wykona jest Twoja tapicerka meblowa, powinieneś stosować inne środki piorące. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak pielęgnować swoje kanapy możesz zapytać o to wykwalifikowanego pracownika, który przyjedzie do Ciebie zrealizować profesjonalne pranie kanap i narożników. Z chęcią odpowie on na Twoje pytania i wskaże najlepsze metody na samodzielne dbanie o Twoją konkretną tapicerkę.

Jeżeli chcesz jednak odświeżyć swoją kanapę w bezpieczny sposób, możesz skorzystać z szarego mydła. Przygotuj ciepłą wodę, czystą ścierkę oraz szare mydło, w ten sposób możesz usunąć powierzchowne zabrudzenia bez obawy o materiał. W przypadku bardziej problematycznych plam możesz wykorzystać sodę oczyszczoną oraz cytrynę.

Żaden domowy sposób pielęgnacji nie jest w stanie całkowicie zastąpić profesjonalnej usługi. Dlatego, jeżeli chcesz uzyskać najwyższy standard czystości, powinieneś zamówić fachowe pranie kanapy realizowane u Ciebie w domu lub biurze.

Profesjonalne pranie kanap i wykładzin

Pranie kanap jest działaniem, które ma bardzo duży wpływ na życie wszystkich domowników. Dzięki regularnej pielęgnacji jesteś w stanie skutecznie wyeliminować przykre zapachy, które może wydzielać tapicerka. Dodatkowo usuwasz niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje gromadzące się w warstwie brudu.

Czyste i pachnące meble zapewniają znacznie większy komfort wypoczynku. Każdy z nas chce odpocząć po ciężkim dniu w pracy, z tego powodu warto zadbać o to, aby nasz relaks odbywał się w higienicznych warunkach. Nowoczesne środki piorące zapewniają wysoki standard usługi, nie tylko wybawiają one brud, ale również chronią materiał.

Każda tkanina narażona jest na działanie promieniowania UV. Ma ono bardzo niekorzystny wpływ na walory estetyczne tkaniny. Tapicerki narażone na intensywne promieniowanie znacznie szybciej płowieją oraz blakną. Z tego powodu specjalistyczne pranie wykładzin i kanap realizowane jest przy pomocy preparatów zapewniających długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV.

W jaki sposób przebiega czyszczenie metodą ekstrakcyjną?

Pranie kanap i wykładzin metodą ekstrakcyjną możemy podzielić na kilka kluczowych etapów. Każdy z nich jest równie istotny. Prześledźmy teraz proces, który realizowany jest przez przeszkolonego pracownika po przyjeździe do klienta:

  1. Rozpoznanie – pierwszą rzeczą, którą musi ustalić pracownik, jest rodzaj materiału. Wiedza ta jest mu konieczna do wybrania odpowiedniego detergentu. Na tym etapie pracy przygotowuje on również powierzchnię, odsuwa meble od ściany i zabezpiecza podłogę i delikatne elementy przed ochlapaniem lub uszkodzeniem.
  2. Odkurzanie – zanim specjalista wykorzysta chemiczne środki piorące, usuwa on wszystkie zanieczyszczenia stałe. Przy pomocy bardzo wydajnych urządzeń pozbywa się on kurzu, włosów, okruchów, piasku, sierści. Ma to bardzo korzystny wpływ na tapicerkę, ponieważ zanieczyszczenia o ostrych krawędziach przyspieszają przecieranie się materiału.
  3. Pranie tapicerki – na materiał nanoszony jest wcześniej wybrany środek. Wnika on w strukturę tapicerki i wybawia zalegający tam brud i zanieczyszczenia. Specjalista przy pomocy ekstraktorów ciśnieniowych oraz odkurzaczy piorących usuwa wszystkie zabrudzenia.
  4. Odplamianie – w wypadku bardziej uciążliwych plam konieczne jest zastosowanie odplamiaczy. Są to detergenty o bardzo dużej mocy piorącej, które stosowane są punktowo.

Czyszczenie wykładziny metodą ekstrakcyjną jest sposobem prania na mokro. Po zakończonym procesie tkanina jest lekko wilgotna. Do jej całkowitego wyschnięcia potrzebne jest około 10 godzin. Cała usługa realizowana jest szybko oraz bez zbędnych trudności dla domowników.

Ile kosztuje czyszczenie kanap, narożników i fotela?

  • kanapa 120 zł
  • narożnik 150 zł
  • fotel 50 zł

Czy dojazd pod wskazaną lokalizację jest darmowy?

Tak, specjalista zjawi się na wskazanym miejscu z całym potrzebnym sprzętem całkowicie za darmo.

Jak długo muszę czekać na wolne terminy?

W zdecydowanej większości wypadków wolny termin będzie już następnego dnia. Zawsze możesz jednak dobrać sobie inną, najbardziej odpowiadającą Ci datę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *