Gdzie zamieszkać w Krakowie?

Kraków jest bardzo zróżnicowanym miastem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To sprawia, że wiele osób, które przyjechały do miasta „na chwilę”, zostaje i zakłada tutaj swoje rodziny oraz rozwija karierę zawodową. Po kilku latach w życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym pragnie osiąść gdzieś na stałe. Zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? Jaka dzielnica będzie najlepsza? Sprawdź.

Zakup własnego „M” to bardzo poważna decyzja, która wymaga dokładnego przeanalizowania swoich możliwości finansowych oraz potrzeb. Dla wielu osób decydującym kryterium jest cena nieruchomości, która często zależy od lokalizacji. Okazuje się, że to nie jedyny czynnik, który należy brać pod uwagę przy wyborze dzielnicy do zamieszkania.

Jaka dzielnica Krakowa jest najlepsza?

Nowa Huta, Grzegórzki, Łagiewniki, a może Bronowice – wybór okolicy do zamieszkania to nie jest prosty wybór, zwłaszcza, że każda dzielnica ma wiele do zaoferowania. Aby móc wybrać najlepszą, należy dokładnie określić swoje wymagania. Dla każdego będzie to coś innego. Studenci oraz single docenią bliskość restauracji, pubów i innych miejsc, w których będą mogli spotkać się z innymi i zabawić. Rodzice z dziećmi szukają osiedla, które będzie umieszczone blisko przedszkola, przychodni czy ich miejsca pracy. Natomiast seniorzy pragną mieć blisko do sklepu, apteki czy miejsca kultu religijnego, a także atrakcji kulturowych.

Sporym zainteresowaniem cieszy się Stare Miasto. Nic dziwnego! Jego niezwykłe zabudowania ociekające historią wzbudzają zachwyt nie tylko koneserów dawnej architektury, ale także laików. Niesamowite otoczenie oraz szeroki wybór instytucji kulturowych, atrakcji turystycznych i rozrywek sprawiają, że życie w tym miejscu nigdy się nie nudzi.

Jednak nie każdy chce żyć w centrum miasta – choćby z uwagi na ogromną liczbę turystów. Dlatego ostatnich latach rośnie popularność mieszkań przy ul. Przewóz. Jest to osiedle położone na prawym brzegu Wisły dzielnicy Podgórze. To bardzo spokojna okolica otoczona zielenią. Każdy, kto odwiedza to miejsce, ma wrażenie, że znajduje się nie w Krakowie, a w kameralnym miasteczku z własnym rynkiem i osobną historią.

Czym wyróżniają się apartamenty Przewóz na Podgórzu?

Po wojnie zapomniano o Podgórzu ze względu na jego tragiczną historię. Świetność tej okolicy zaczęto przywracać na początku XX wieku. Nie tylko włodarze Krakowa dostrzegli jego potencjał. Zrobili to także liczni inwestorzy, którzy zaczęli budować na tych terenach. Obecnie Podgórze nadal bardzo intensywnie się rozwija i na jego terenie powstaje wiele nowych apartamentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania od dewelopera, np. Apartamenty Przewóz budowane przez LV Development.

Nieruchomości te wyróżniają się:

  • funkcjonalnym układem – apartamenty zostały tak zaprojektowane, aby realizować potrzeby wszystkich mieszkańców. Zadbano o przestronne i dobrze oświetlone pokoje, a także ustawną łazienkę i wygodną kuchnię lub aneks. Istnieje możliwość zagospodarowania licznych wnęk i stworzenia w nich np. dodatkowego miejsca do przechowywania bez marnowania powierzchni,
  • licznymi udogodnieniami – do każdego mieszkania przylega duży balkon typu loggia lub taras (w zależności od piętra). Można na nich z łatwością urządzić przyjemne miejsce do odpoczynku i stworzyć letni salon. Nie zabrakło również niezwykle praktycznych komórek lokatorskich, w których można pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, oraz dużego parkingu podziemnego, gdzie można wygodnie zaparkować samochód bez wychodzenia z budynku.

Zadbano również o wygodę najmłodszych mieszkańców. Apartamenty znajdują się niedaleko placu zabaw, na którym pociechy będą mogły do woli bawić się i nawiązywać pierwsze przyjaźnie.

Dlaczego mieszkania Przewóz to dobry wybór?

Przewóz to jedna z głównych ulic Podgórza. Jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Krakowa. W niedalekiej odległości od mieszkania znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a także ścieżka rowerowa. W okolicy znajduje się wiele parków, skwerów i atrakcyjnych tras dla cyklistów. Dzięki temu można zadbać o swoją aktywność fizyczną i odprężyć się. Bliskość zieleni docenią zwłaszcza seniorzy, którzy będą mogli miło spędzać czas spacerując z bliskimi, czytając lub słuchając muzyki.

Zamieszkaj w dzielnicy, która spełni Twoje potrzeby i oczekiwania, a z pewnością nie będziesz chcieć się więcej przeprowadzić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *