Inteligentny zamek do drzwi – kompendium wiedzy

Komputery sterują naszym życiem. Na każdym kroku możemy się spotkać z osiągnięciami technologicznymi, których zadaniem jest ułatwianie nam życia. Przeglądając strony internetowe wyskakują nam propozycje zakupu produktów, które – według komputera – będą dla nas przydatne. Gdy wychodzimy na zewnątrz – niemal każdy nasz ruch jest monitorowany przez kamery. Część z inteligentnych produktów może jednak okazać się przydatna. Jednym z nich jest zamek Tedee.

Zamek Tedee – czym jest

Czym jest zamek Tedee? Jest to stworzony przez zespół inżynierów dwóch firm: Predica oraz GERDA inteligentny zamek, którego zadaniem jest zwiększenie komfortu życia oraz zapewnienie domownikom bezpieczeństwa. Można nim sterować za pomocą innych, inteligentnych urządzeń, z którymi niemal każdy z nas praktycznie się nie rozstaje – mowa o smartfonie i urządzeniu Apple Watch. Zamek Tedee jest najmocniejszym, najmniejszym, a także najbardziej inteligentnym zamkiem do drzwi jaki dostępny jest na rynku. Zasila go akumulator, który nie musi być ładowany aż przez okres 14 miesięcy. Wraz z zamkiem, w zestawie sprzedawany jest router bridge umożliwiający połączenie zamka z internetem, wkładka GERDA, magnetyczny przewód do ładowania, różnorodne akcesoria, a często także narzędzia montażowe.

Funkcje zamka Tedee

Zamek Tedee – podobnie jak inne, inteligentne urządzenia – został stworzony z myślą o tym, by uczynić życie ludzkie bardziej wygodnym, łatwiejszym oraz by oszczędzić czas użytkowników. Jakie są jego funkcje? Po pierwsze inteligentny zamek Tedee może zastąpić tradycyjny zamek do drzwi. Dzięki temu nie istnieje konieczność noszenia ze sobą kluczy do domu lub mieszkania, a także znacząco spada ryzyko ich zgubienia lub kradzieży. Zamek można ustawić w taki sposób, by drzwi automatycznie się otworzyły, gdy się do nich zbliżamy. Jest to opcja szczególnie przydatna wtedy, gdy mamy zajęte ręce i nie jesteśmy w stanie otworzyć ich samodzielnie. Drzwi możemy otworzyć jednym kliknięciem na smartfonie również wówczas, gdy znajdujemy się wewnątrz domu lub mieszkania, ale nie mamy możliwości przerwania wykonywanej aktualnie czynności po to by wpuścić gości.

Drzwi wraz z zamkiem Tedee i jego montażem zamówisz na stronie www.smartdoor.pl/oferta/zestaw-tedee-bridge

Inteligentny zamek a nasza nieobecność w domu

Czy zamek Tedee może być przydatny również wówczas, gdy nie ma nas w domu? Oczywiście, że tak. Posiadając smartfona oraz mając na nim zainstalowaną dedykowaną aplikację możemy otwierać i zamykać drzwi nawet jeśli jesteśmy daleko (na przykład w pracy lub na wyjeździe). Jest to opcja przydatna w szczególności takim osobom, które mają problemy z pamięcią i nie wiedzą czy zamknęły drzwi wychodząc z domu. Rodzice mogą także zdalnie otworzyć drzwi dzieciom kiedy wrócą one ze szkoły, dzięki czemu nie muszą one nosić ze sobą tradycyjnych kluczy. Dodatkowym atutem posiadania inteligentnego zamka Tedee jest możliwość wpuszczania do wnętrza domu lub mieszkania osób, które mają zająć się posesją podczas nieobecności. Eliminuje to ryzyko przekazania kluczy i ich ewentualnego zduplikowania przez osobę, której udzielamy wstępu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *