Jak wybrać deskę bidetową?

Jeśli nie masz miejsca w łazience na bidet, koniecznie zwróć uwagę na deskę bidetową. Zajmuje o wiele mniej miejsca. Dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością. Co ważne, nie ma tutaj modeli uniwersalnych. Najczęściej musisz wybrać miskę i deskę bidetową tego samego producenta. Trochę inaczej wygląda sytuacja z deską sedesową z opcją bidetu. Tutaj masz nieco większe pole wyboru. Czasami deska pasuje też do miski innej firmy.

Deska bidetowa – na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Obecnie granica między deską sedesową, a bidetową nie jest już tak wyraźna, jak kiedyś. Na rynku bez problemu znajdziesz sedes z funkcją bidetu. W jaki sposób rozróżnić deskę bidetową a sedesową?

Przede wszystkim deski bidetowe mają charakterystyczny kształt. Chociaż ogólny wzór jest prawie identyczny dla wszystkich bidetów, to warto zwrócić uwagę na wymiary. W przypadku desek bidetowych nie są takie same jak w przypadku tradycyjnych desek sedesowych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Sprawdź sposób montażu. Deska sedesowa montowana jest inaczej niż bidetowa. Musisz się tylko dobrze przypatrzeć.

Jeśli chcesz kupić deskę bidetową, musisz zdecydować, czy wolisz model klasyczny, czy wolnoopadającą. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

Podstawowym atutem tradycyjnej deski jest prostota. Nie uszkodzisz jej też przez przypadek. Musisz to zrobić świadomie i z dużą siłą. Jeśli chodzi o deskę wolnoopadającą, dużą zaletą jest wygoda. Na pewno też nie zniszczy miski bidetowej, nawet jeśli sam ją opuścisz. Niestety jest droższa od klasycznego modelu. Ponadto mechanizm zamykający nie zawsze działa bez zarzutu. Dlatego na samym początku możesz mieć mały problem z precyzyjnym ustawieniem prędkości domykania. Po pewnym czasie mogą się poluzować zawiasy. Nie musisz się jednak martwić. Zawsze możesz je dokupić i wymienić.

Walory estetyczne

Wybierając deskę bidetową, zwróć uwagę nie tylko na walory praktyczne, ale też estetyczne. Może być zaokrąglona lub kwadratową. Jeśli chodzi o kolor, dużą popularnością cieszy się biała deska bidetowa. Wizualnie powiększy pomieszczenie. Świetnie pasuje zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej łazienki. Wiele firm w ogóle nie produkuje desek w innych kolorach. Niektórzy producenci mogą ewentualnie wykonać model na indywidualne zamówienie. Jednak takie rozwiązanie jest dużo droższe.

Praktycznie każda deska bidetowa wykonana jest z duroplastu. Nie możesz tutaj wybierać między miękkim tworzywem, stalą nierdzewną lub transparentną, zdobioną żywicą.

Dodatkowe funkcje deski bidetowej

Deski myjące z górnej półki oferują dodatkowe funkcje. Możesz na przykład wybrać model z masażem oscylacyjnym strumieniem wody. Niektóre deski proponują suszenie ciepłym powietrzem. Na rynku znajdziesz też modele z odciągiem zanieczyszczonego powietrza. Mogą być sterowana na pilota lub wykrywać obecność użytkownika. Decydując się na takie funkcje, powinieneś się liczyć z wyższą ceną.

Jeśli jesteś na etapie remontowania lub urządzania łazienki, zwróć też uwagę na gotową toaletę myjącą. Możesz bez problemu wybrać model wyglądający jak tradycyjny sedes. Oferuje zbliżone funkcje, co deska myjąca, czasami nawet więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *