Jak zaaranżować mały pokój dziecięcy?

Aranżacja pokoju dziecięcego jest jednym z największych wyzwań dla przyszłych rodziców. Jeszcze zanim maleństwo pojawi się na świecie, mama i tata starają się mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Pełne wyposażenie to nie tylko urocze i funkcjonalne meble, ale także gustowne dodatki. Sprawdź, jak zaaranżować niewielką przestrzeń dla malucha.

Wieloletnia dekoracja dziecięcego pokoju

Zakup niezbędnych elementów wyposażenia przestrzeni dla dziecka to potężna inwestycja. Nic dziwnego, że współcześni rodzice wciąż poszukują rozwiązań, które są praktyczne i „rosną” wraz z maluchem. Podobnie jest z dekoracjami – warto zainwestować w takie, które po latach wciąż będą aktualne.

Wśród trendów prym wiodą dedykowane grafiki. Największą popularnością cieszą się akcesoria w niedużym formacie, które idealnie pasują do przestrzeni o ograniczonym metrażu. Oryginalnym pomysłem jest obraz do pokoju dziecka, czyli nadruk na płótnie canvas. Możesz wybrać jeden spośród kilkudziesięciu wzorów, które znalazły się w ofercie marki https://www.uwolnijkolory.pl. Na stronie z fotoobrazami znajdziesz autorskie propozycje, które doskonale wkomponują się w pokój kilkumiesięcznego brzdąca, a także nastolatka z wybiórczym gustem.

Jak zaaranżować pokój fotoobrazami?

Niewielką przestrzeń dość łatwo zagracić, dlatego zamiast dekoracji, które zajmują miejsce na podłodze, o wiele lepiej zainwestować w takie, które można powiesić na ścianie. Fotoobrazy będą gustownym uzupełnieniem aranżacji, a na dodatek nie trzeba używać młotka, by je zamontować.

Wszystko, czego potrzebujesz, to komplet haczyków samoprzylepnych. Jeśli pokoik zamieszkuje mała istotka, powieś zestaw fotoobrazów nad ścianą przy łóżeczku – najlepiej w jednym rzędzie i w równych odstępach. Gdy natomiast tą przestrzenią zarządza kilkulatek, wspólnie zdecydujcie o docelowym miejscu. Dla chłopca najlepiej sprawdzi się jeden fotoobraz, dziewczynki natomiast z natury lubią, gdy otacza je bogactwo dekoracji – w tym przypadku możesz powiesić obrazy w jakimś ciekawym układzie nad biurkiem, kaskadowo lub symetrycznie z góry na dół.

Fotoplakat – innowacyjna dekoracja do pokoiku dziecka

Długo wyczekiwane maleństwo wreszcie wypełnia dom radosnym gwarem? Jego pokoik z pewnością przypomina małe, uporządkowane królestwo. Jeśli według Ciebie brakuje tam dekoracyjnego akcentu, pomyśl o czymś innowacyjnym. Fotoplakat do pokoju dziecka to atrakcyjna i niedroga dekoracja niemowlęcego wnętrza. W ofercie marki Uwolnij Kolory znajdziesz nowoczesne grafiki dedykowane maluszkom, które wkrótce poznają pierwsze kolory, litery i kształty.

Bez trudu wybierzesz ulubiony plakat dla chłopca lub dziewczynki, ponieważ część oferty pasuje do obu płci. Gdy jednak masz w mieszkaniu małą księżniczkę, której pragniesz uchylić nieba, barwny plakat dla dziewczynki z motywem jednorożca czy pięknego zamku będzie doskonałą dekoracją.

Wspomnienia sprzed lat, czyli nawracająca moda

Fotoplakaty cieszą się dziś coraz większym zainteresowaniem. Warto podkreślić, że historia lubi się powtarzać i prawdopodobnie tak właśnie jest w tym przypadku. Czy Twoje nastoletnie pasje również dotyczyły zapełniania ścian plakatami z czasopism dla młodzieży? W latach 90. w wielu mieszkaniach można było zauważyć twarze znanych artystów uśmiechające się z plakatów na ścianach. Dziś moda na postery wróciła, ale jej forma przeszła niemałą transformację.

Nowoczesne fotoplakaty można zaprojektować samodzielnie lub wybrać spośród gotowych wzorów. Całość najlepiej oprawić w ramkę, by jeszcze dłużej cieszyć się efektowną dekoracją. Zestaw składający się z kilku barwnych grafik z pewnością ozdobi niejeden dziecięcy pokoik.

Nie lubisz prostych rozwiązań i celujesz w unikalność? Zaprojektuj fotoplakat z własnym zdjęciem. Spersonalizuj go tekstem, dodaj tematyczny szablon, a zapewnisz sobie i swoim bliskim wzruszającą pamiątkę na lata. Nie musi być to jedno zdjęcie – na stronie Uwolnij Kolory możesz stworzyć piękny kolaż. To wspaniały sposób na to, by zachować wspomnienia nie tylko w sercu, ale i na zdjęciach.

One thought on “Jak zaaranżować mały pokój dziecięcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *