Jak znaleźć mieszkanie dopasowane do naszych potrzeb?

Własne mieszkanie lub dom to jedyny w swoim rodzaju azyl, do którego lubimy wracać po ciężkim i intensywnym dniu, aby odpocząć i nabrać sił. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji oraz umożliwia funkcjonowanie na ustalonych przez siebie zasadach.

Wiąże się również z wolnością i swobodą, które tak cenią sobie zwłaszcza młode osoby. Przy stale wzrastających cenach wynajmu, coraz większa część społeczeństwa podejmuje decyzję o zakupie własnego lokum. Czy słusznie? I o czym należy przy tym pamiętać?

Wiele możliwości wyboru

Rynek nieruchomości zapewnia zainteresowanym nabyciem swoich czterech kątów dwie najpopularniejsze opcje: nowe mieszkania oraz te pochodzące z rynku wtórnego. Każda z nich posiada swoje dobre i złe strony, warto więc szczegółowo je przeanalizować, konfrontując z własnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Mieszkania z rynku wtórnego cechują niższe ceny oraz tradycyjne rozwiązania dotyczące planu nieruchomości, takie jak przykładowo osobna, zamknięta kuchnia. Za nowe mieszkania, które oferuje deweloper, trzeba zapłacić więcej, jednak są one w znakomitym stanie technicznym, budynki powstały zgodnie z najnowszymi wytycznymi branży budowlanej, a także wpisują się w nowoczesną estetykę. Dzięki temu łączą znakomity wygląd z wysoką funkcjonalnością i zapewniają spore pole do popisu pod względem aranżacji i dostosowywania do potrzeb właściciela. To nie zawsze jest możliwe w przypadku lokali z rynku wtórnego.

Doskonałe mieszkanie na wyciągnięcie ręki

Decydując się na zamieszkanie w nowym budownictwie mamy do dyspozycji sporo różnych lokalizacji, spośród których najbardziej dogodną dla siebie ofertę znajdą osoby o niemal każdym stylu życia i preferencjach. Lokal w bliskiej odległości od gwarnego i zapewniającego rozmaite rozrywki centrum miasta? A może taki w spokojnej okolicy pełnej zieleni? Wybór należy do klienta! Co więcej, większość inwestycji powstaje w formie strzeżonych osiedli, co dodatkowo wpływa na jakość życia i poczucie bezpieczeństwa. Domy z rynku pierwotnego tak, jak i mieszkania, to również wspaniały pomysł na inwestycję i ulokowanie posiadanego kapitału.

Galadom – mieszkania z rynku pierwotnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *