Jak zwiększyć efektywność prac w branży przeładunkowej?

Przeładunek to jeden z etapów produkcji, dystrybucji towarów, ich pakowania, magazynowania czy transportowania. Czynność wymaga zaangażowania znacznej siły oraz zarezerwowania sporej ilości czasu na realizację wszystkich zadań. Na szczęście można ułatwić sobie zarządzanie procesami, decydując się na doposażenie floty pojazdów w maszyny transportowe marki JCB.

Wybór rozwiązań w kategorii przeładunek i transport jest spory. Sama marka JCB ma do zaoferowania zarówno kompaktowe modele wózków, jak również masywne koparki i ładowarki. To pozwala kupującemu na dopasowanie sprzętu do konkretnych potrzeb oraz budżetu przewidzianego na inwestycję.

Rodzaje maszyn przeładunkowych

Branża przeładunkowa korzysta z wielu rozwiązań usprawniających codzienną pracę. Celem jest dążenie do osiągnięcia maksymalnej efektywności przy utrzymaniu niskich kosztów eksploatacyjnych. Można to uzyskać, decydując się na zakup przeładunkowych maszyn JCB w kilku wersjach do wyboru.

Sprzęt ciężki

W tej kategorii znalazły się koparki kołowe oraz ładowarki kołowe i teleskopowe. Doskonale poradzą sobie z pracą w terenie, gdzie liczy się zwrotność, mobilność, ale też bezpieczeństwo operatora. Z myślą o wszystkich oczekiwaniach producent wyposażył sprzęt ciężki w łyżki o różnych pojemnościach i silniki m.in. Isuzu o mocy maksymalnej równej nawet 176 KM.

Podobnie jak w innych maszynach brytyjskiej produkcji, również tutaj mamy do czynienia z innowacyjnymi rozwiązaniami, które usprawniają codzienną eksploatację oraz serwis. To, co ważne przy załadunku to przede wszystkim wysoka stabilność pojazdu, duża szyba z przodu i laminowany szklany dach, a także system szybkozłączek pozwalający na ekspresową zmianę osprzętu.

Kompaktowe wózki widłowe

Trudno wyobrazić sobie załadunek na hali produkcyjnej, w centrum dystrybucyjnym lub porcie bez udziału wózków widłowych. Do transportowania na małych obszarach przeznaczone są modele Teletruk oraz terenowe, odpowiednie do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Nowoczesne maszyny pozwalające zwiększyć efektywność pracy można znaleźć na interhandler.pl/

Te pierwsze, dzięki swojej zwrotności, wszechstronności i ekonomicznej pracy znajduje uznanie podczas prac na zamkniętej przestrzeni. Zamontowany z boku wysięgnik sprawia, że chwytanie i przenoszenie palet jest proste i w żaden sposób nie ogranicza widoczności operatora.

Prowadząc wózek widłowy Teletruk może on oczekiwać wysokiej ochrony, sztywności konstrukcji, a także rozwiązań chroniących przed przeciążeniami, które są zgodne z dyrektywą maszynową EN15000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *