Jaką drabinę wybrać do magazynu?

Drabiny magazynowe są podstawowym elementem wyposażenia każdego magazynu czy hali produkcyjnej. To niezbędnik właściwego działania w większych obszarach. Decydując się na konkretny model pamiętajmy, by dostosować go do rozmiaru i wysokości magazynu.

Drabiny magazynowe – niezbędne narzędzie pracy

Cechami opisującymi profesjonalną drabinę magazynową są, między innymi, system zabezpieczeń, bezawaryjność, lekkość i kompaktowość. Istnieją takie modele, które sprawdzą się w niewielkich magazynach, czy sklepach oraz zaawansowane rozwiązania przeznaczone dla hipermarketów, czy ogromnych hal. Drabiny magazynowe są najczęściej wyposażone w praktyczne koła, które ułatwiają przemieszczenie ich w docelowe miejsce. Co więcej, mają specjalne poręcze chroniące przed upadkiem oraz wygodne i przestronne platformy. Wykonane z aluminiowych profili są lekkie, a uniesienie oraz przemieszczanie ich na kółkach nie stanowi trudności. Na nogach drabin magazynowych znajdują się specjalne stopki, dzięki którym są one bardziej stabilne i chronią przed poślizgnięciem.

Rodzaje drabin magazynowych

Drabiny magazynowe powinny być lekkie oraz kompaktowe i właśnie takie są modele wykonane z aluminium – bardzo wytrzymałe i, przede wszystkim, nie ważą zbyt wiele, co znacząco ułatwia pracę. Możemy wybierać spośród wielu modeli, które posiadają koła, wygodne podesty czy ochronne barierki. Alternatywą mogą okazać się schody lub pomosty jezdne – te modele będą szczególnie przydatne na halach czy w magazynach, w których zamontowane są regały na wysokościach – dzięki nim mamy możliwość dostać się do wyższych poziomów w łatwy i przede wszystkim bezpieczny sposób. O to ostatnie zadbają również barierki chroniące przed ewentualnym upadkiem oraz antypoślizgowa faktura.

Duże sieci sklepowe, galerie handlowe czy firmy magazynowe muszą korzystać z rozwiązań, które usprawnią pracę. Zarówno aluminiowa drabina magazynowa, jak i jezdny podest czy schody, będą pomocne podczas tego typu prac. Zwróćmy uwagę na to, by wybrać takie, które będą funkcjonalne oraz zagwarantują bezpieczeństwo pracowników. Ważną częścią będzie sprawdzenie, czy posiadają niezbędne certyfikaty oraz gwarancję trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *