Jaka jest opłacalność fotowoltaiki? Czy warto zainwestować w instalację podczas budowy domu?

Budowa domu jest związana z bardzo wysokimi kosztami, nawet gdy stosujemy metodę gospodarczą. Jednocześnie decydując się na taką inwestycję warto podsumować późniejsze koszty utrzymania, do których zaliczają się między innymi opłaty za prąd.

Obecnie w Polsce mimo niesprzyjających warunków wciąż jest bardzo duża popularność na własny dom. Wynika to faktu, że coraz więcej zarabiamy i co za tym idzie coraz chętniej inwestujemy we własne marzenia, stawiając przy tym również na rozwiązania ekologiczne, jak fotowoltaika dostarczana przez firmę PVGE.

Decyzję o montażu paneli fotowoltaicznych można podjąć już na etapie wyboru projektu domu, w większości przypadków nie ma jednak problemów, aby całą instalację przeprowadzić w późniejszym czasie. Panele fotowoltaiczne pozwolą nam wtedy uniezależnić się od dostawcy prądu.

Fotowoltaika na budowie – tak czy nie?

Montaż paneli fotowoltaicznych niesie za sobą naprawdę wiele korzyści – dla nas samych, jak również dla środowiska. Jeśli budujemy dom energooszczędny lub dom pasywny to inwestycja w tego typu rozwiązania jest konieczna. Dodatkowym plusem jest możliwość uzyskania dofinansowania w ramach jednego z istniejących programów rządowych, co może przyspieszyć całą inwestycję. Największym plusem jest jednak możliwość zredukowania rachunków za prąd do zera.

Kiedy instalacja się zwróci?

Myśląc o fotowoltaice każdy inwestor zastanawia się nad tym, kiedy instalacja się zwróci. W pierwszej kolejności warto postawić na firmę, która dostarcza najsolidniejsze i najbardziej trwałe rozwiązania, przy czym również ma odpowiednie zaplecze pozwalające na sprawny i bezproblemowy montaż. Dzięki temu instalacja będzie żywotna i nie będzie sprawiać problemów (generować dodatkowych kosztów). Taką firmą jest PVGE.

Średnie zapotrzebowanie na energię elektryczną dla czteroosobowej rodziny może wahać się w okolicach do 2500 kWh. Biorąc pod uwagę koszt montażu na poziomie 18-25 tysięcy złotych oraz brak awaryjności instalacja w domu zwróci się w ciągu około 8 lat. Więcej informacji na stronie https://pvge.pl/blog/58/jaka-jest-obecnie-oplacalnosc-fotowoltaiki-po-jakim-czasie-zwroci-sie-inwestycja-w-instalacje-fotowoltaiczna.

Choć wydawać się to może odległą perspektywą to zaobserwujemy, że rachunki za prąd nie będą dla nas już tak dużym obciążeniem, a dodatkowo dzięki sprzyjającym warunkom możemy bez problemu odsprzedać prąd dostawcy energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *