Jakich biur nieruchomości należy unikać?

Polowanie na dom lub mieszkanie może być zabawną i ekscytującą perspektywą. Podczas gdy elementy, których oczekujesz w nowej przestrzeni, mogą być oczywiste – jak piec opalany drewnem, ogrodzone podwórko lub przestronna główna sypialnia – te niekorzystne w przypadku biura nieruchomości, niekoniecznie.

Wybór odpowiedniego pośrednika w obrocie nieruchomościami może być tak samo ważny jak miejsca na kolejny rozdział swojego życia. Jeśli szukasz potencjalnych agentów, aby sfinalizować ten cel, zapoznaj się z niniejszym artykułem!

Zbyt pazerne

Agenci muszą mówić swoim klientom prawdę, nawet jeśli ta jest trudna do usłyszenia. Niezastosowanie się do tego nie oznacza reprezentowania klientów na najwyższym poziomie integralności. Jeśli są zbyt pazerni i nastawieni wyłącznie na zysk, nie zwracają uwagi na realne potrzeby klienta.

Zbyt pochopne

Unikalibyśmy agenta, który zawsze się śpieszy i nie ma czasu na skupienie się na Twoich potrzebach. Osoba, która koncentruje się tylko na wyprzedaży, może nie być dobra dla długoterminowej relacji i tworzenia wartości dla klienta. Najlepiej poznać swoje priorytety i wybrać brokera, który mógłby je zrealizować.

Zbyt nachalne

Profesjonalistom z branży nieruchomości powierza się zadanie przeprowadzenia klientów przez jedną z najważniejszych transakcji finansowych w ich życiu. Ostatnią rzeczą, jakiej ktokolwiek potrzebuje, jest pośrednik w obrocie nieruchomościami, który nie działa jako powiernik, ale zamiast tego nakłania swoich klientów do zakupu nieoptymalnego lokum tylko po to, aby uzyskać prowizję.

Nie-eksperci

Przede wszystkim radzimy współpracować z prawdziwymi ekspertami od nieruchomości. Tylko dlatego, że mają licencję lub są rodziną twojego najlepszego przyjaciela, nie oznacza to, że mają wiedzę lub doświadczenie potrzebne na dzisiejszym bardzo konkurencyjnym rynku. Nie ma w tym nic osobistego; w końcu to tylko biznes. Na tym rynku renoma i doświadczenie wygrywają oferty.

Słaba komunikacja

Przejrzysta komunikacja to klucz do sprawnej transakcji na rynku nieruchomości. Odpowiadanie na telefon i e-maile to 70% sukcesu.

Brak zorientowania na potrzeby klienta

Potrzebujesz biura nieruchomości, któremu ufasz. Chociaż doświadczenie jest zawsze ważne, chemia osobista ma kluczowe znaczenie dla udanej i trwałej relacji zawodowej. Unikaj agentów, którzy sprawiają, że czujesz się niekomfortowo lub nie zwracają uwagi na Twoje potrzeby finansowe i emocjonalne.

Podsumowanie

Niektórzy uważają, że są w stanie samodzielnie znaleźć swój wymarzony dom w relatywnie krótkim czasie. Niestety, w rzeczywistości proces ten nie jest ani szybki w realizacji, ani prosty. Dlatego pomoc specjalistów w tej branży może okazać się kluczowa, aby osiągnąć sukces w tej materii i faktycznie cieszyć się nowym lokum. Zaznaczamy jednak – specjalistów, nie zaś agentów i biur, które tylko pozorne wykazują chęci w pomocy klientom, a tak naprawdę nastawieni są wyłącznie na zysk. Warto mieć to na uwadze i korzystać z usług odpowiednich ludzi. Odpowiednim przykładem jest goodwill-nieruchomosci.pl, gdzie można znaleźć godne zaufania osoby, które świadczą profesjonalne usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *