Jakie buty robocze nadają się na budowę i dla elektryka?

Wybierając obuwie robocze, na samym początku warto mieć na uwadze specyfikę wykonywanej pracy. Dzięki dobraniu dobrej jakości obuwia, nasze stopy będą mogły zostać dokładnie zabezpieczone przed wszelkimi urazami mechanicznymi, substancjami żrącymi oraz innymi czynnikami, które w istotny sposób mogłyby naruszyć nasze stopy. Jak dobrać obuwie, aby jego jakoś była odpowiednia do specyfiki danego stanowiska pracy?

Jakie buty robocze nadają się na budowę?

Budowa to miejsce, które może być szczególnie niebezpieczne dla osób przebywających na jej terenie. W takim miejscu znajdują się duże sprzęty, kurz oraz płyny, które mogą wylać się na stopę. Warto zaznaczyć, że w takim miejscu nierzadko znajdują się też ciężkie przedmioty mogące uszkodzić delikatną strukturę stopy, co może doprowadzić do jej całkowitego złamania lub zmiażdżenia. Na budowie doskonale sprawdzi się obuwie, które chroni nie tylko stopę, ale również kostkę – zobacz tutaj. Takie obuwie powinno spełniać normę przynajmniej S1, aby nadawały się do użytku i do pracy na takim terenie. Podnosek takich butów musi być wytrzymały do 200 J. Dodatkowo takie obuwie powinno mieć zamknięty obszar pięty, aby ochroni całą stopę, a nie tylko palce. Warto zadbać o to, aby takie obuwie miał właściwości antyelektrostatyczne oraz właściwości absorpcyjne energii w pięcie. Pozwoli to na zachowanie pełnego komfortu i bezpieczeństwa.

Jakie buty robocze nadają się dla elektryków?

W przypadku takich butów ich podstawowym zadaniem jest ochrona stopu przed porażeniem prądem. Podczas wyboru, należy zdecydować się na takie obuwie, które będzie miało właściwości elektroizolacyjne. Warto zadbać o to, aby takie buty miały również wkładkę antyprzebiciową, co pozwoli na bezpieczne wykonywanie pracy. Tego typu obuwie jest szczególnie ważne, gdyż praca pod napięciem może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale nawet dla życia człowieka. Nie należy ignorować tego faktu i zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Praca elektryków jest szczególna d tego stopnia, że może pozbawić władzy w kończynach lub nawet życia. Niestety zadziwiające jest to, jak niewielka część takich specjalistów dba o swoje życie i zdrowie. Nie stosują się do ogólnych zaleceń bezpieczeństwa i wybierają obuwie, które w żadnym stopniu nie zapewnia ciału bezpieczeństwa. To bardzo ciekawe zjawisko, które trudno wytłumaczyć. Nawet najlepiej wykonana instalacja elektryczna może się uszkodzić i narazić na utratę życia specjalistę. Nie warto wiec oszczędzać na tym celu i kupić dobrej jakości obuwie robocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *