Jakie zalety mają drewniane drzwi do domu?

Drzwi do mieszkania, czyli tak zwane drzwi wejściowe, to element wykończeniowy niezwykle istotny zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa domowników, jak i aranżacji całego domu. Do wyboru mamy różne materiały, jednak najbardziej klasycznym wariantem pozostają drzwi drewniane. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drewniane drzwi to tradycyjne rozwiązanie

Pomimo dominującej w nowoczesnych aranżacjach surowości, drewno jako materiał wykończeniowy nie wychodzi z mody. Decyduje o tym przede wszystkim jego elegancki i niepowtarzalny wygląd. Drewniane drzwi do domu mają wyjątkową fakturę i naturalny rysunek słojów, którego nie odwzorują żadne okleiny. Drewno nadaje mieszkaniu przytulnego charakteru. Jest także bardzo uniwersalne, ponieważ doskonale sprawdza się zarówno w aranżacjach minimalistycznych czy industrialnych, jak i tradycyjnych. Charakteryzuje się także solidnością i odpornością na starzenie – odpowiednio zadbane drzwi z drewna z czasem nabierają coraz szlachetniejszego wyglądu.

Drewniane drzwi są praktyczne i wytrzymałe

Wbrew pozorom nowoczesne drzwi drewniane wykazują bardzo niską wrażliwość na niskie i wysokie temperatury. Oznacza to, że nie odkształcają się wtedy, kiedy jest upalnie lub mroźnie. Dzięki temu, że nie zmieniają swoich wymiarów stale domykają się w ten sam sposób. Ponieważ drewniane drzwi wzmacnia się obecnie profilami stalowymi lub aluminiowymi, można mieć pewność, że ich skrzydła nie opadną i nie będą rysowały podłogi. Drewno jest również doskonałą barierą cieplną i pozwala zadbać o komfort oraz przytulność w całym mieszkaniu.

Co z bezpieczeństwem?

Drewniane drzwi mogą wydawać się łatwą do sforsowania barierą dla włamywaczy, jednak odpowiednio wzmocnione i wyposażone w różnego typu rozwiązania antywłamaniowe będą równie bezpieczne, co modele w pełni metalowe. Nie musimy rezygnować zatem z eleganckiego, przytulnego wyglądu ciepłego drewna, obawiając się o swój dobytek.

Drzwi drewniane to klasyk, który nie traci na popularności. Skrzydła z drewna są eleganckie i jedyne w swoim rodzaju. W dodatku mogą być wykonane różnych gatunków drzew i wykończone na dowolny kolor z rozmaitymi efektami wykończeniowymi – między innymi w połysku, satynie czy z efektem postarzenia.

EkoBud – drzwi do każdego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *