Jednouchwytowa bateria umywalkowa Keria – kiedy warto na nią postawić?

Wybór baterii umywalkowych jest dziś ogromny, dlatego nietrudno pogubić się podczas zakupów. Do wyboru są modele o różnorodnym designie, kolorystyce czy sposobie montażu. Podstawowy podział dotyczy jednak baterii jedno i dwuuchwytowych.

Baterie dwuuchwytowe powoli odchodzą jednak do lamusa. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają one dwa pokrętła. Jedno służy do regulacji ciepłej, a drugie zimnej wody. Ustawienie odpowiedniego strumienia wody to w tym przypadku nie lada wyczyn. Dlatego obecnie stawia się głównie na modele jednouchwytowe. Doskonałym przykładem jest bateria umywalkowa Keria.

Czym cechuje się bateria jednouchwytowa?

Baterie kuchenne i łazienkowe jednouchwytowe posiadają jedną dźwignię i głowicę mieszającą. Elementy te pozwalają ustawić strumień wody o właściwych parametrach. Poziomo ustawia się temperaturę wody, a pionowo jej ciśnienie. Niewątpliwie bateria umywalkowa Keria pod względem wygody użytkowania i ekonomii znacznie przewyższa baterię dwuuchwytową.

Baterie umywalkowe jednouchwytowe obecnie cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Są idealnym rozwiązaniem do wnętrz utrzymanych w stylistyce nowoczesnej. W końcu geometryczne formy czy wykończenia w kolorze chromu świetnie współgrają z modernistycznymi, eleganckimi aranżacjami. Szczególnie jeśli mówimy o produktach z wyższej półki.

W jakiej łazience sprawdzi się bateria umywalkowa Keria?

Bateria umywalkowa Keria sprawdzi się w każdej nowoczesnej łazience. Stanowi doskonałe dopełnienie przede wszystkim niewielkich wnętrz, gdzie nie można sobie pozwolić na umywalkę większą niż standardowa.

Produkt marki Excellent wyróżnia się zwartą budową i krótką wylewką. Zamontować go więc można bez obaw na klasycznej umywalce bez ryzyka, że woda w czasie napełniania umywalki będzie się rozchlapywała na zewnątrz. Tego typu bateria zapewnia oszczędność miejsca, a jednocześnie jest wygodna w użytkowaniu. Przeznaczona jest ona do montażu na krawędzi ceramiki. Dlatego też najlepiej sprawdza się połączona z umywalkami dość głębokimi np. w formie misy.

Dlaczego baterie jednouchwytowe są tak popularne?

Od jakiegoś czasu można zauważyć powolne odchodzenie od popularnych przed laty baterii dwuuchwytowych z dwoma kurkami. Nic w tym dziwnego, gdyż baterie jednouchwytowe mają sporo zalet, a estetyczny wygląd to tylko jedna z nich. Przede wszystkim pozwalają one na szybkie i precyzyjne ustawienie siły i temperatury strumienia wody. Potem w celu powtórzenia danego ustawienia wystarczy dźwignię podnieść do góry. W przypadku baterii dwuuchwytowych cały ten proces trwa o wiele dłużej. Ponadto przy każdorazowym odkręcaniu kurków, ustawianie strumienia wody odbywa się od nowa. Eksperci szacują, że różnica w zużyciu wody wynosi aż 20%. W dobie wzmożonej troski o środowisko naturalne ma to ogromne znaczenie.

Na tym jednak nie koniec. Baterie jednouchwytowe są proste w montażu, funkcjonalne i mało awaryjne. Wyróżniają się także coraz częściej efektownym designem i stanowią doskonałe uzupełnienie wszystkich nowoczesnych łazienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *