Kiedy trzeba przeprowadzić naprawę dachów z papy?

Aby dach z papy służył Ci jak najdłużej, należy przeprowadzać jego regularną kontrolę. Co jeśli okaże się, że wymaga naprawy? Kiedy rozpoznać, że należy to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z najczęstszymi zagrożeniami dla prawidłowego stanu Twojego dachu oraz dowiedz się, jak sobie z nimi poradzić. Zapraszamy do czytania!

Zawilgocenie dachu

Jednym z najczęstszych błędów podczas stawiania dachu jest zapomnienie o właściwej wentylacji. Wówczas do dachu przedostaje się wilgoć w ogromnych ilościach, a to z kolei skutkuje pojawieniem się rozmaitych pęcherzy i pofałdowań na powierzchni papy. Naprawa dachu musi zostać przeprowadzona jak najszybciej. Zwlekanie może skutkować podwyższeniem się temperatury, co w efekcie daje zwiększone pęcherze, które „odrywają” materiał od podłoża i powodują mechaniczne uszkodzenie pokrycia z papy.

Pęknięcia papy

To normalne, że dach, wraz ze wzrastającym czasem użytkowania, nie jest już tak elastyczny jak na początku. Aby jednak nie dopuścić do powstania pęknięć i rys, a w konsekwencji np. zawilgocenia, o którym wspomniano powyżej, należy podjąć działania o charakterze profilaktycznym. Nie wolno ignorować nawet tych najmniejszych pęknięć, ponieważ niepostrzeżenie mogą się rozrosnąć, a to z kolei może doprowadzić do odspajania się wierzchnich warstw. W takiej sytuacji czasem naprawa dachu może okazać się niewystarczająca!

Brak przetopu w miejscach łączenia papy

Brak przetopu w połączeniu papy to defekt popełniony przez dekarza. Polega na widocznym braku równoległości i równości w kwestii ułożenia pasów papy. Na szczęście i ten błąd można naprawić bez konieczności zrywania całego pokrycia i stawiania go od nowa.

Jak poradzić sobie z powyższymi zagrożeniami?

Naprawa dachów z papy na zimno? Jak najbardziej! Idealnym rozwiązaniem w przypadku powyższych sytuacji jest nowoczesny preparat w formie płynnej – Hydronylon. To najlepszy sposób na trwałą i skuteczną naprawę dachów z papy, blachy i innych pokryć na długi czas. Bez konieczności wymiany całego pokrycia. Oszczędzasz czas i pieniądze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *