Kontener mieszkalny — Sprawdź, czym jest mobilny dom!

Kontenery mieszkalne nie są pierwszym wyborem, gdy chcemy postawić domek letniskowy lub mały domek mieszkalny. Wbrew pozorom trend ten jest już znany na świecie, a w Polsce pojawia się coraz odważniej. Poniżej prezentujemy, czym są kontenery mieszkalne, jakie mają plusy, gdzie możemy je postawić oraz podpowiadamy czy warto zdecydować się na taki krok.

Czym są kontenery mieszkalne?

Kontenery mieszkalne to kontenery użytkowe przerobione na mobilne mieszkania. Są one najczęściej wykonywane z nowych, ale też często używanych kontenerów, jakie znamy z portów czy statków kontenerowych. Kontenery takie są przerabiane na pełnoprawne mieszkania, które możemy zakupić “od ręki” jako produkt i postawić w dowolnym miejscu. Na rynku istnieje wiele firm oraz typów takich kontenerów mieszkalnych. Mogą być one jedynie wstępnie dostosowane do mieszkania, ale i również w pełni wyposażone. W podstawowych wersjach posiadają jedynie ocieplenie, szyby, drzwi oraz możliwość podłączenia mediów takich jak woda, prąd itp. Bardziej rozbudowane opcje są wykończone w środku panelami, elementami użytkowymi czy nawet gotowymi meblami. Kontenery te możemy postawić na dowolnej działce, a samo mieszkanie w nich nie wymaga zgód na budowę, pozwoleń oraz spełniania innych kryteriów. Kontenery mieszkalne są zatem pełnoprawnymi mieszkaniami, które możemy zamówić i postawić w dowolnym miejscu. Możemy również z kilku stworzyć cały kompleks mieszkalny.

Jakie plusy mają kontenery mieszkalne?

Kontenery mieszkalne są niezwykle korzystne pod wieloma względami. Nasz wymarzony dom możemy mieć praktycznie od ręki bez czekania ani prowadzenia budowy. Dużym plusem kontenerów mieszkalnych jest możliwości ich dostosowania do własnych potrzeb. Kontenery takie możemy wybrać w podstawowej wersji, która będzie jedynie dostosowana do mieszkania z technicznego punktu widzenia lub w pełni urządzone, jeśli nie mamy czasu, lub nie chcemy samodzielnie wykańczać mobilnego mieszkania. Bardzo ważnym plusem takich kontenerów jest również bezpieczeństwo. Wiele osób, gdy widzi takie konstrukcje, może mieć pewne obiekcje, choć są to obawy całkowicie niesłuszne. Dobrym przykładem na ich wytrzymałość jest np. USA i huragany. Istnieje wiele zdjęć, na których widać zburzone domy murowane oraz nieliczne kontenery mieszkanie, które oparły się sile natury, gdyż mają jednolitą konstrukcję.

Jak znaleźć rzetelnego wykonawcę?

Jeśli rozważamy postawienie kontenera mieszkalnego, warto również świadomie wybrać odpowiednią firmę. Warto, aby była ona renomowana, miała doświadczenie oraz dobre opinie. Będzie to korzystne np. odnośnie do trwałości konstrukcji, napraw gwarancyjnych czy jakości wykonania. Jedną z wiodących firm, która wyróżnia się na tle konkurencji, jest EcoContainers.com zajmująca się sprzedażą takich kontenerów mieszkalnych. Posiada szeroką ofertę, która umożliwi dostosowanie opcji dla swoich potrzeb, dobre opinie i wiele zrealizowanych projektów. Marka ta ma odpowiednie kompetencje i wiedzę, gdyż oferuje inne rozwiązania odnośnie kontenerów np. transportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *