Kursy i szkolenia podnoszące kompetencje i umiejętności

Od wielu lat na rynku pracy nie maleje zapotrzebowanie na specjalistów z określonych grup zawodowych. Niedobór pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje obserwuje się nie tylko w Polsce, ale również za granicą, stąd tak wielu polskich fachowców wyemigrowało do Niemiec, Francji czy Belgii w poszukiwaniu lepszych zarobków. Deficyt pracowników z odpowiednimi kompetencjami i uprawnieniami sprawia, że pracodawcy oferują coraz wyższe zarobki i atrakcyjniejsze warunki zatrudniania.

Często zdobycie odpowiednich kwalifikacji zajmuje jedynie kilka miesięcy. Inwestycja w dodatkowe kursy i szkolenia zwiększa szansę na znalezienie pracy, lepszą posadę czy wyższe wynagrodzenie. Największy deficyt odnotowuje się w branży inżynieryjnej i budowlanej – mowa tu o pracownikach posiadających uprawnienia na obsługę określonych maszyn i urządzeń. Można je zdobyć na wspomnianych kursach i szkoleniach – są one odpowiednie dla osób chcących podnieść swoje kompetencje i umiejętności zawodowe oraz dla tych, którzy chcą się przebranżowić lub rozpocząć karierę w danej dziedzinie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników i pracodawców oraz rosnącym trendem na naukę zdalną, wiele firm, w tym również platforma kursy-zawodowe24.pl, stworzyło szeroką ofertę kursów i szkoleń przez Internet. Może z nich skorzystać właściwie każdy, jednak są one w głównej mierze przeznaczone do podnoszenia kompetencji pracowników wykwalifikowanych z branży inżynieryjnej i budowlanej, a także dla osób chcących zmienić obecną pracę i zdobyć nowe umiejętności. Wymaganiami przystąpienia do kursu lub szkolenia jest ukończony 18. rok życia, wykształcenie minimum podstawowe lub zawodowe (w zależności od kursu), brak przeciwskazań lekarskich (podparte orzeczeniem) oraz uiszczenie opłaty za kurs. Kursy online są równie skuteczne jak kursy i szkolenia stacjonarne, cechuje je wysoka zdawalność egzaminów końcowych oraz wykwalifikowana i doświadczona kadra. Kursy kończą się egzaminem, który potwierdza zdobyte przygotowanie zawodowe i uprawnia do wykonywania zawodu. Po zdaniu egzaminu kursant otrzymuje niezbędne certyfikaty i zaświadczenia, które są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu, że kursy odbywają się online można je odbyć z każdego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu.

Platforma kursy-zawodowe24.pl oferuje szeroki wybór kursów zawodowych online dla pracowników z branży inżynieryjnej i budowlanej. To, co wyróżnia kursy-zawodowe24.pl to profesjonalne szkolenia z zakresu uprawnień SEP dla 3 grup zawodowych- G1, G2 i G3 (kolejno: uprawnienia elektryczne, energetyczne i gazowe). Dużym zainteresowaniem cieszą się także szkolenia i kursy z zakresu UDT, w tym obsługa żurawi HDS, podestów ruchomych przejezdnych, suwnic, wciągników i wciągarek oraz ładowarek teleskopowych. Firma szkoleniowa oferuje także kursy dla operatorów wózków widłowych czy spawaczy, na których nie słabnie zapotrzebowanie na rynku pracy.

Kursy-zawodowe24.pl regularnie analizuje i bada potrzeby rynku pracy, dlatego też w ofercie firmy znajdują się szkolenia, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i które w ciągu najbliższych kilku lat zwiększą popularność. Są to kursy i szkolenia z zakresu fotowoltaiki, napełniania i obsługi butli, lutowania twardego metodą 912, montażu pompy ciepła i klimatyzacji w praktyce, kursy f-gazy online i pomiary elektryczne w praktyce. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą serwisu kursy-zawodowe24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *