Lekki system płaskich dachów upraszcza pionowy montaż paneli słonecznych

RAULI, skandynawski producent systemów montażowych, ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowego systemu RAULI FLAT do płaskich dachów, który umożliwia pionowy montaż paneli słonecznych i mocowanie ich do dachu poprzez spawanie. To podejście oferuje wiele zalet z perspektywy projektowania oraz instalacji systemów paneli słonecznych.

W szczególności, lekki system (10 kg/m²) jest idealny dla dachów, które nie mogą obsługiwać systemów balastowych. RAULI FLAT cechuje się bardzo mocnym spawaniem, a elementy mocujące mogą wytrzymać wiatr o sile do 3,5 kN/m², co eliminuje potrzebę stosowania balastów i płyt wiatrowych. „Kalkulator RAULI APP zaleca dodanie oddzielnych płyt wiatrowych, jeśli wymagają tego warunki” – skomentował Ville Tiainen, CEO firmy RAULI. Panele mogą być montowane poziomo lub pionowo. W przypadku montażu pionowego możliwe jest zamontowanie o 20% więcej paneli słonecznych w jednym rzędzie. Pionowy montaż wymaga mniej komponentów, co zmniejsza koszt jednego panelu słonecznego o 15-20% w porównaniu do montażu poziomego. „Planowanie projektów odbywa się za pomocą przeglądarkowego oprogramowania RAULI APP,” dodał Tiainen. „Kalkulator podaje liczbę komponentów, wagę systemu oraz ślad węglowy produktów. Podaje on również szacunkową produkcję.” Dzięki RAULI, instalacja wschód-zachód może być wykonana przy użyciu tych samych komponentów co instalacja skierowana na południe. Struktura systemu RAULI FLAT opiera się na poziomym systemie szyn pod panelami.

System szyn działa teleskopowo, więc nie wymaga cięcia, a mocowanie systemu szyn nie wymaga śrub ani nakrętek. Dzięki szynom, pionowo zamontowane panele słoneczne są w odpowiednim miejscu zabezpieczone przed śniegiem. Nie jest wymagany żaden dodatkowy system retencji śniegu. Standardowe obciążenie śniegiem systemu wynosi 3,5 kN. Można je zwiększyć poprzez dodanie dodatkowych płyt montażowych. W związku z tym system jest dobrze przystosowany do warunków nordyckich. Komponenty są wykonane ze stali nordyckiej, z powłoką zabezpieczającą metodą cynkowania ogniowego Galfan, oraz odporną na uderzenia powłoką proszkową. RAULI FLAT objęty jest 30-letnią gwarancją na materiały, z klasą odporności na warunki atmosferyczne do C3.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej RAULI FLAT.

Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *