Maty grzewcze – do czego można je zastosować?

Dzisiaj producenci oferują nam wszechstronne systemy do ogrzewania domów i mieszkań. Każdy z nich ma określoną charakterystykę, dlatego sprawdzi się doskonale, tylko przy zachowaniu właściwych parametrów. Dlatego planując budowę domu lub remont mieszkania, dobrze jest uwzględnić rodzaj generatorów ciepła.

Nadal popularną formą utrzymywania komfortowej temperatury w chłodniejsze dni jest ogrzewanie podłogowe. Przyjemność chodzenia po ciepłych panelach lub kafelkach jeszcze kilka lat temu oznaczała kilometry rurek z wodą. Skomplikowany montaż wymagał odpowiedniego przygotowania i generował dość wysokie koszty.

Na szczęście na rynku istnieje alternatywa – maty grzewcze. Te nowoczesne struktury to najczęściej rodzaj siatki wykonany z tworzywa sztucznego. Mogą ogrzewać wykładziny, panele, kafelki, terakotę, a nawet podjazd do garażu lub chodnik. Stanowić główny system ogrzewania lub być tylko uzupełnieniem.

Maty grzewcze – jakie mają zalety?

Łatwość montażu dla wielu osób to priorytet. Producenci wielu narzędzi i akcesoriów stają na wysokości zadania tworząc zestawy gotowe do szybkiego oraz bezproblemowego zamontowania. Również konstruktorzy ogrzewania coraz mocniej stawiają na samodzielną pracę swoich klientów.

Jedną z podstawowych zalet maty grzewczej jest łatwość przymocowania jej do danej powierzchni. Szybkie podłączenie do prądu i jest ona gotowa do pracy. Drugim ważnym czynnikiem przemawiającym za tym rodzajem ogrzewania jest utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu, W każdym miejscu przestrzeni jest równomiernie ciepło, przez co wzrasta komfort funkcjonowania.

Trzecim plusem maty grzewczej jest grubość Około 3 milimetry wystarczą, aby pozostawić wysokość powierzchni użytkowej bez zmian. Dzięki temu nie jest wymagana znacząca przebudowa podłogi lub innych elementów wnętrza, gdy zdecydujemy się na zamontowanie nowego ogrzewania.

Czwartym argumentem przemawiającym za tymi generatorami ciepła jest cena. Łatwość montażu znacząco obniża całkowite koszty zakupu. Tym samym dużo szybciej cały system zacznie zwracać się właścicielowi, aby później przynosić oszczędności.

Maty grzewcze – najpopularniejsze rodzaje?

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje mat grzewczych – zasilane jednostronnie przez jeden przewód oraz dwustronnie, przy wykorzystaniu dwóch przewodów. Drugi wariant zalecany jest w przypadku zastosowania produktów o mniejszej grubości.Standardowa jest szerokość maty, która wynosi 0,5 m. Pomaga to w łatwym docinaniu elementów podczas montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *