Mieszkania na Bemowie: inwestycja, która się zwróci

Zakup mieszkania na Bemowie może być dobrą inwestycją. Ceny za mieszkania dwupokojowe są niższe niż np. na Mokotowie czy Woli. Zanim zdecydujemy się na zakup lokum, warto dowiedzieć się więcej o samej dzielnicy i powstających w jej obrębie osiedlach. Kto powinien inwestować w nieruchomości na Bemowie i jakie są największe zalety mieszkania w tym punkcie? Sprawdzamy.

Mieszkania na Bemowie. Dla kogo?

Mieszkania na Bemowie wybierają ludzie młodzi, aktywni, często również młode małżeństwa z dziećmi. Dzielnica ma świetną infrastrukturę: począwszy od szkół i przedszkoli aż po przychodnie, place zabaw, galerie handlowe. Bemowo to dzielnica młodych, energicznych osób, które kochają sport. Jest tu bowiem mnóstwo terenów zielonych, są baseny, ścieżki rowerowe, siłownie plenerowe.

Dzielnica rozwija się bardzo intensywnie, powstaje dużo nowoczesnych bloków, a ceny mieszkań przyciągają nie tylko osoby, które chcą tu mieszkać, ale także inwestorów. Bemowo jest atrakcyjną lokalizacją dla osób, które szukają mieszkań na wynajem. Lokowanie wolnych aktywów w nieruchomości w tej dzielnicy może okazać się inwestycją z dużym potencjałem na zwrot.

Plusy mieszkania na Bemowie

Głównym plusem Bemowa jest rekreacja. Zielone tereny, parki zabaw dla dzieci czy bliskość lasu – wszystko to pozwala aktywnie spędzać czas. Nie brakuje tu miejsc do grilla i siłowni plenerowych. Dzielnica tętni życiem, organizowane są tutaj wydarzenia kulturalne i koncerty, a nawet zloty dla motocyklistów.

Zaletą Bemowa jest bliskość trasy S7 i S8. Osoby, które przemieszczają się autem, mogą w kilkanaście minut przedostać się na Ursynów, Wolę, Ochotę czy Żoliborz. Budowa metra podniosła atrakcyjność Bemowa, świetna komunikacja z centrum i innymi częściami Warszawy będzie plusem dla pracujących i studiujących.

Bemowo kochają osoby, które doceniają bliskość przyrody i aktywny wypoczynek. Mieszkańcy Mokotowa mogą jedynie zazdrościć możliwości znalezienia się w lesie w kilka minut.

Zabudowa tej dzielnicy jest zróżnicowana, pozwala odetchnąć od centrum stolicy. Nie ma tutaj bowiem wieżowców, życie toczy się dużo wolniej i spokojniej.

Ceny mieszkań na Bemowie

Ceny mieszkań w Warszawie mimo pandemii nie spadły. Boom deweloperski nadal trwa i taki trend utrzyma się jeszcze kilka lat. Warszawa wciąż jest atrakcyjnym miejscem do pracy i mieszkania. Dopiero po 2028 r. liczba mieszkańców – zgodnie z przewidywaniami – zacznie minimalnie spadać. Do tego czasu stolica będzie przyciągać ludzi z całej Polski.

Ile kosztują mieszkania w Warszawie? Średnia za I kw. 2021 r. wynosiła ponad 10 000 zł za m2. Najdroższe mieszkania są w centrum, na Żoliborzu, Woli, Mokotowie. Za dwupokojowe mieszkanie na Bemowie zapłacimy niecałe 600 tys. zł. To aż o ponad 100 a nawet 200 tys. mniej w porównaniu z Żoliborzem czy Ursynowem. Zakup mieszkania w tej dzielnicy może być teraz świetną inwestycją i pomysłem na ulokowanie oszczędności. Wynajęcie mieszkania raczej nie będzie większym problemem, a ceny za wynajem są stabilne (około 2,5 tys. zł za mieszkanie 2-pokojowe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *