Modne deski podłogowe – trendy i inspiracje podłogowe 2020

Materiał wykończeniowy na posadzkę posłuży Ci przez lata, a jeśli odpowiednio o niego zadbasz, to na długo zachowa nie tylko zalety użytkowe, ale również pierwotną urodę. Choć drewno bywa wymagające w utrzymaniu, cieszy się niegasnącą popularnością ze względu na uniwersalny charakter. Jeżeli szukasz sposobu na stylowe posadzki drewniane, sprawdź deski podłogowe DLH. Poznaj też inspiracje, które wyznaczają trendy w nowej dekadzie!

Ponadczasowa klasyka

Szukasz uniwersalnych rozwiązań, które z biegiem czasu nie stracą na aktualności? Postaw na klasyczną elegancję, która sprawdza się niezależnie od przemijającej mody. Styl klasyczny cechuje się połączeniem prostoty i szyku – najważniejszy jest umiar. Nie znajdziesz tu krzykliwych kolorów, fantazyjnych kształtów ani nietypowych faktur – dostrzeżesz za to harmonię, która koi zmysły.

Do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym należy dobrać deski podłogowe o stosunkowo jasnym, ale ciepłym i szlachetnym zabarwieniu. Unikaj szarych i kremowych posadzek – postaw na odcienie beżu lub jasnego brązu. Gatunki, których drewno charakteryzuje się pożądanym kolorem, to m. in. akacja, teak, a także poszczególne rodzaje desek dębowych, które często dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Skandynawski minimalizm czy bogactwo stylu etno?

Ostatnia dekada upłynęła pod znakiem nowoczesnego minimalizmu, który wyrażał się przede wszystkim w przytulnym stylu skandynawskim. Choć skromna i stonowana estetyka nordycka nadal jest nam bliska, jej przeciwieństwo szturmem podbija salony. Kolorystyczna i wzornicza różnorodność stylu etno łączy nasycone barwy z fraktalną geometrią i motywami przyrodniczymi.

W pomieszczeniach inspirowanych stylistyką etno najlepiej prezentują się ciemne posadzki, zwłaszcza z egzotycznego drewna. Zapewniają doskonałą bazę aranżacyjną, która pozwala wybrzmieć ciekawym i barwnym dodatkom, a także harmonizuje z elementami nawiązującymi do natury.

Jeżeli zaś wciąż popularny styl skandynawski jest Ci bliższy, postaw na jasne deski podłogowe w szarych i kremowych odcieniach. Tego typu rozwiązanie powiększa optycznie powiększa przestrzeń i wpływa na wrażenie ładu.

Troska o środowisko jest w modzie

Stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku deski podłogowe z bambusa. Ta innowacyjna propozycja jest skierowana zwłaszcza w stronę osób, którym leży na sercu los środowiska. Bambus jest rośliną niezwykle wydajną – bardzo szybko odrasta, więc wycinka nie zaburza ekosystemu. W ostatnich latach bambus zaczął wypierać elementy nie tylko drewniane, lecz również plastikowe – służy do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku. Jest na tyle trwały, że nadaje się do intensywnej eksploatacji.

Posadzki bambusowe przybierają różne odcienie – jasne z natury włókna często są barwione na kolory z gamy brązów. Szczególnie popularny w aranżacji różnych wnętrz, a zwłaszcza salonów, jest przyjemny dla oka, ciepły odcień karmelu. Dostępne są również deski bambusowe o białym zabarwieniu, które z pewnością znajdą się w centrum uwagi miłośników nowoczesnego minimalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *