Modny ogród 2020 co i jak?

Ogród oprócz obowiązku pielęgnowania go niesie ze sobą wiele korzyści jednak te znają na pewno wszyscy, którzy takie miejsce posiadają i o nie dbają. Zadbany ogród to świetne miejsce do wspólnych spotkań jak i relaksu w samotności. W jaki sposób możemy go jednak uatrakcyjnić? Poniżej przedstawiamy kilka trendów jakie będą obowiązywać w 2020 roku.

Pomyśl o gościach

W przeciągu ostatnich lat coraz popularniejszym trendem stała się aranżacja ogrodu pod kątem spotkań ze znajomymi a nie traktowanie go jedynie jako ozdobę. Aby jednak móc zapraszać tam inne osoby warto zadbać o jego estetykę oraz funkcjonalność. W odpowiednim wyposażeniu ogrodu powinny zatem znaleźć się meble ogrodowe zapewniające wygodę, odpowiednie oświetlenie oraz ścieżki wykonane z kostki brukowej, otoczaków bądź kamieni naturalnych.

Kontakt z naturą

Projektowanie ogrodów z zasady zakłada duży udział natury w tym przedsięwzięciu. Obecne trendy oprócz samych roślin stawiają także na rozwiązania odcinające ogród od zgiełku codziennego życia. Modnym rozwiązaniem więc będzie utworzenie naturalnych płotów np. z roślin iglastych. Tego typu zabieg zapewni prywatność oraz uczucie bliskości z matką naturą. Taki płot z powodzeniem zastąpi te najpopularniejsze czyli metalowe konstrukcje psujące nieco charakter samego ogrodu a także poczucia wolności. Taki wystrój z pewnością zaprocentuje podczas odpoczynku jak i wykonywania obowiązków związanych z ogrodem takim jak pielenie, przycinanie krzewów czy też pielęgnacja trawników.

Żółty na piedestale

Żółta barwa najczęściej kojarzy się ze słońcem. I jest to jak najbardziej dobre skojarzenie. Jak słońce to i energia, chęć do życia, szczęścia a także pozytywne nastawienie i radosny nastrój. Kolor ten potrafi napawać optymizmem a jest to bardzo ważne w szczególności w okresach jesieni, zimy a także przesilenia wiosennego. Warto więc postawić na dodatki w barwie słońca. Nie tylko ociepli on wizerunek ogrodu ale i wkomponuje się doskonale w zmieniające się kolory liści. Godnym uwagi rozwiązaniem jest także wybór rdzawych dodatków i kwiatów w podobnym odcieniu.

Aranżacja ogrodu to nie prosta sprawa jednak poświęcenie jej odpowiedniej ilości czasu przyniesie szereg korzyści. Warto więc zadbać o dodatki i wszelkie elementy wyposażenia aby uzyskać swój własny naturalny zakątek.

Ogrody Niebanalne – profesjonalna aranżacja ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *