Modny salon 2021 – jakie meble i dodatki wybrać?

Trendy dynamicznie się zmieniają. Rozwiązania aranżacyjne warto dostosowywać do swoich potrzeb i możliwości w swoich wnętrzach. Jak urządzić modny salon? Propozycji jest wiele, a wszystko zależy od Twoich potrzeb i wyobraźni. Zmianom ulegają nie tylko kolory ścian, ale również rodzaje mebli i dodatków. Postaw na rozwiązania, które zachwycą nie tylko domowników, ale także wszyscy odwiedzających gości.  

Kolory ścian – modne propozycje na 2021

Jaki kolor do salonu wybrać? Po latach dominacji chłodnych barw, szczególnie szarości i dodatków niebieskiego, do wnętrz znów powracają ciepłe barwy i pastelowe odcienie. Kolory, inspirowane kolorami ziemi, mają zbliżać nas do natury, pomagać w relaksacji i wprowadzać do wnętrza przytulnego charakteru.

Najmodniejsze kolory roku 2021 to odcienie beżu, który zyskał już miano nowej neutralnej barwy. Od bardzo jasnego, przypominającego śmietankę. Miłośnicy odważnych rozwiązań z pewnością ucieszą się z ekspansji intensywnych kolorów, takich jak brąz, przydymioną czerń z domieszką szarości czy żółci. W tym sezonie możesz zaszaleć! W 2021 nie ma miejsca na nudę.

Bazą do tworzenia modnego salonu zawsze muszą być kolory. Żółcie, beże, szarości – pojawiły się one w projektach architektów w Mediolanie i Dortmundzie. Pastelowe kolory, takie jak beż czy biel możesz zastosować na ścianach prawie w każdym wnętrzu. Te uniwersalne kolory doskonale łączą się z innymi barwami, ale dają także efekt kontrastu i ciekawie eksponują meble i dodatki.

Wśród modnych kolorów ścian na 2021 pojawiają się szarości, ale także jasne i stonowane odcienie zieleni i błękitu. Kolory roku 2021 to ciemna zieleń i granat – ciekawe, oryginalne i niezwykle intrygujące.

Tekstury materiałów – postaw na naturalność

W 2021 roku częściej niż kiedykolwiek będziemy sięgać po naturalne odcienie i materiały. Wśród modnych mebli do salonu 2021 dominują modele z surowców, takich drewno, szkło, kamień, metal, ale także rattan, wiklina, skóra i wełna. Z takich materiałów wykonane są stoliki kawowe, marmurowe blaty czy stoły z dymionego szkła, a także krzesła z drewna.

Na salony wracają również coraz bardziej popularne wielofunkcyjne meblościanki, inspirowane stylistyką lat 70. Wykonuje się je z drewna, sklejki bądź łączonych metalów ze szlachetnymi gatunkami drewna.

Modne meble 2021

Rok 2021 wciąż widnieje pod znakiem mebli modułowych. Meble te możesz dowolnie ze sobą łączyć, co pomoże Ci uzyskać ciekawą i niebanalną aranżację.

Kolejną kwestią, na którą w roku 2021 zwracamy szczególną uwagę jest oświetlenie. Lampa Italux i kinkiety schodowe doskonale wpasują się w każde wnętrze, tworząc doskonałą aranżację. Warto stawiać na niebanalne rozwiązania aranżacyjne.

A co z dekoracją? W 2021 roku stawiamy na minimalistyczne rozwiązania. Proste formy, klasyczne zestawienia i minimalistyczne kolory. Postaw na uniwersalne rozwiązanie, szczególnie jeśli pozostałe części wnętrz są dość wyraźne. Dzięki uniwersalnym dodatkom, Twoja aranżacja będzie dopasowana do każdej kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *