Na tropie części do Caterpillar – co wiemy o CAT?

Znalezienie odpowiedniej maszyny budowlanej to nie lada wyzwanie. Należy zwrócić uwagę na szereg parametrów i sprawdzić czy wybrane przez nas urządzenie podoła zadaniu. Z tego względu zanim zaczniemy poszukiwać interesującej nas maszyny, warto dowiedzieć się więcej o jednym z największych producentów maszyn górniczych oraz oczywiście maszyn budowlanych na świecie, a mianowicie firmie Caterpillar.

Caterpillar to marka, która zawdzięcza swoją popularność niezwykle dobrze zaprojektowanym maszynom, które bez najmniejszych problemów poradzą sobie z najbardziej wymagającymi pracami budowlanymi. Warto jednak wiedzieć od czego to wszystko się zaczęło i co takiego znajdziemy w katalogu firmy Caterpillar. Oprócz tego omówimy również najpopularniejsze maszyny tej firmy, sprawdzimy, skąd wziąć części do Caterpillar i powiemy co nieco o początkach przedsiębiorstwa.

Historia firmy Caterpillar

Caterpillar, znane również jako CAT, zostało założone dawno temu, bo już w 1925 roku i powstało jako połączenie dwóch wcześniej funkcjonujących firm. W tamtym czasie firma nazywała się Caterpillar Tractor Co., a jej głównym zadaniem było produkowanie traktorów oraz maszyn rolniczych. Dopiero później zarząd zdecydował się na rozwinięcie biznesu i produkowanie sprzętu do budowy, między innymi, dróg. W dzisiejszych czasach firma CAT rozrosła się na cały świat i oprócz produkcji typowych maszyn budowlanych, zajmuje się również produkcją gigantycznych maszyn górniczych. Bez najmniejszych problemów znajdziemy fabryki produkujące osprzęt, a nawet składające maszyny w całej Europie i na całym świecie – w tym Polsce.

Jakie są najpopularniejsze modele firmy Caterpillar?

Zdecydowanie numerem jeden wśród maszyn tej firmy jest koparko-ładowarka CAT model 427F2. Jest to bardzo mocna i niezwykle efektywna koparko ładowarka, która oferuje dużą funkcjonalność oraz ogromną wydajność. Uznawana za jedną z najlepszych na świecie, jeśli nie najlepszą. Oprócz tego należy również pamiętać, że firma CAT odpowiedzialna jest za skonstruowanie jednej z największych maszyn budowlano-górniczych wszechczasów. Mowa tutaj o Caterpillar 797B. Jest to wywrotka (wozidło) i wykorzystywana jest do prac w kopalniach odkrywkowych. Co ciekawe, pojazd jest tak ogromny i tak ciężki, że nie może poruszać się po drogach. Na miejsce transportowany jest za pomocą ciężarówek w częściach, a tam dopiero jest składany.

Co jeszcze Caterpillar nam oferuje?

Firma od samego początku oferowała szereg urządzeń budowlano-górniczych. Z tego względu oprócz standardowych koparko-ładowarek lub ogromnych wywrotek, w katalogu firmy znajdziemy również dźwigi boczne, frezarki, koparki linowe bądź kołowe, rozdzielacze do asfaltu, spycharki, równiarki i walce. Oprócz przemysłowo-budowlanych maszyn, warto również wymienić te używane w górnictwie, a mianowicie wiertnice, mniejsze wozidła przegubowe, przodki ścianowe czy hydrauliczne koparki górnicze.

Części do Caterpillar – gdzie znaleźć?

Pomimo fabryki znajdującej się w Polsce, firma CAT oferuje nam bardzo małą ilość warsztatów, w których możemy bez najmniejszego problemu naprawić nasze urządzenie. Nie oznacza to jednak, że części do Caterpillar są tak ciężko dostępne.

Istnieje wiele stron oraz firm, które oferują nam ogromne katalogi części zamiennych oraz oryginalnych części do prawie każdego urządzenia firmy CAT. Należy oczywiście zwrócić uwagę, czy znaleziony sprzedawca w rzeczywistości oferuje usługi,jakie nas interesują – to jest sprzedaż części bądź naprawa maszyny w warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *