Narożnik pikowany granatowy czy zielony? Najmodniejsze narożniki do salonów w stylu glamour

Chcąc urządzić salon w stylu glamour, z pewnością doskonale wpasuje się w takie wnętrze narożnik pikowany. Prezentuje się on bardzo stylowo i może występować w zróżnicowanej kolorystyce, choć najczęściej wybierane są one w barwach zieleni albo grantu. Jakie obecnie są najmodniejsze narożniki w salonach glamour?

Czym jest styl glamour we wnętrzach?

Pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy chcemy opisać styl glamour, to z pewnością będą to słowa „przepych” i „bogactwo”. Jak najbardziej to skojarzenie jest prawidłowe, ponieważ styl ten wywodzi się z lat 30. ubiegłego wieku i najczęściej można było go spotkać we wnętrzach luksusowych willi i ściśle wiąże się on ze złotą erą gwiazd Hollywood. Takie wystroje skupiają się na luksusie i blasku, a swoje inspiracje czerpie także z baroku, co widać doskonale po meblach, które najczęściej cechują się dużą ozdobnością. Ważna jest także kolorystyka – złoto, srebro oraz kontrasty jak biel, czerń, beż, błękity, granaty, zielenie i szarości.

Do jakiego wnętrza narożniki pikowane?

Meble pikowane są niezwykle popularne i na rynku można je znaleźć w wielu wersjach jeżeli chodzi o wygląd i to jak będą się prezentować. Pikowanie, to nic innego, jak ozdobne przeszycia na tkaninie, które mogą tworzyć zróżnicowane wzory, mniej lub gęściej splecione. Narożnik pikowany nadaje się do salonów w różnych stylach, choć najczęściej utożsamiany jest on z wnętrzem glamour. Mimo wszystko doskonale sprawdzi się ona także w aranżacjach retro, francuskich, awangardowych, nowojorskich czy eklektycznych. Pikowane narożniki mogą występować w różnych wersjach jeżeli chodzi o formę, materiał tkaniny obiciowej czy kolorystykę. Z pewnością warto dopasować taki mebel do ogólnej koncepcji salonu.

Jaki kolor narożnika pikowanego?

Jak zostało wspomniane, wybór meble powinien być podyktowany przede wszystkim wnętrzem i tego, jakie barwy będą w nim dominować. Nie inaczej jest ze stylem glamour gdzie, choć kładzie się nacisk na szyk i blask, bardzo ważną rolę odgrywają też dodatki. Narożnik będzie tutaj centralnym miejscem i nierzadko on decyduje o całej reszcie. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim granat oraz butelkowa ciemna zieleń, które idealnie współgrają ze srebrem, złotem czy czernią. Bardzo popularne są także szare narożniki pikowane, a także w kolorze musztardowym, bordowym czy różowym.

Jaki materiał narożnika pikowanego w stylu glamour?

W przypadku mebli tapicerowanych, jeżeli chodzi o styl glamour, najlepiej sprawdzą się takie obicia jak plusz, welur czy aksamit. Są one niezwykle eleganckie i sprawiają, że mebel wygląda na jeszcze bogatszy, choć jednocześnie zaliczają się do tkanin dość trudnych do utrzymania w czystości. Dobrze sprawdzi się także bardziej tradycyjna skóra, czy zdecydowanie nowocześniejsza ekoskóra, które są eleganckie, wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Mogą występować w wielu wersjach kolorystycznych i sprawdzić się do wielu różnych wnętrz.

Pikowany narożnik – styl i wygoda

Dużą zaletą narożników pikowanych jest fakt, iż łączą one ze sobą zarówno niepowtarzalny styl, jak i elegancję oraz pełen komfort użytkowania. Takie meble są miękkie i wygodne, dodatkowo często posiadają liczne funkcjonalności jak choćby możliwość rozłożenia. W ten sposób z powodzeniem zastąpią choćby łóżko, gdy będzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *