Narzędzia skrawające Dormer Pramet. Co warto wiedzieć o firmie i jej ofercie?

Marka Dormer Pramet oficjalnie istnieje dopiero od 10 lat, lecz jej historia jest dużo dłuższa. Powstała bowiem z połączenia dwóch wcześniej niezależnych od siebie firm, które posiadały ugruntowaną pozycję na rynku oraz stałe grono wiernych klientów. Fuzja Dormer Tools i IPS Group, do której doszło w 2014 r., doprowadziła do powstania jednego z największych na świecie producentów i dostawców wysokiej jakości narzędzi skrawających przeznaczonych dla przemysłu maszynowego. Zdecydowanie warto więc zapoznać się bliżej z ofertą tej firmy oraz skorzystać z jej wieloletniego doświadczenia.

Jak powstała marka Dormer Pramet? Co ma do zaoferowania swoim klientom?

Marka Dormer Pramet jest doskonałym spadkobiercą spuścizny dwóch znanych i cenionych od lat firm – Dormer Tools i IPS Group. Ta pierwsza powstała na samym początku XX w., w 1913 r. i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem klientów poszukujących wysokiej jakości narzędzi obrotowych. Początki istnienia IPS Group sięgają natomiast 1933 r., a marka specjalizowała się głównie w wytwarzaniu narzędzi do obróbki wymiennej, w tym poszukiwanych wówczas płytek z węglika spiekanego.

Do 2014 r. obie firmy działały osobno, każda zaopatrując klientów ze swojej branży. Ich połączenie zapoczątkowało natomiast działalność jednego z największych światowych dostawców i producentów jakościowych narzędzi skrawających, przeznaczonych dla najbardziej wymagających odbiorców z szeroko pojętej dziedziny przemysłu maszynowego.

Aktualna oferta firmy Dormer Pramet jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Obejmuje szereg narzędzi przeznaczonych do różnych prac z zakresu obróbki skrawaniem. Należą do nich m. in. profesjonalne narzędzia do wiercenia, gwintowania, frezowania, toczenia i wiele innych. W ofercie marki dostępne są zarówno narzędzia, jak i specjalne systemy narzędziowe. Produkty firmy są sprzedawane na wielu światowych rynkach, w tym także na rynku polskim.

Jakość marki Dormer Pramet. Dlaczego warto zainteresować się jej ofertą?

Marka Dormer Pramet samodzielnie projektuje i produkuje wszystkie oferowane przez siebie produkty. Może więc sprawować pełny nadzór na wszystkich etapach ich powstawania – od projektu, poprzez jego realizację, po dostawę gotowych narzędzi i komponentów do klienta. Firma posiada wszystkie niezbędne do wykonywania swojej pracy certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Jej produkty powstają w dwóch fabrykach, mieszczących się w Czechach i Brazylii, a wytwarzane przez nie narzędzia są dystrybuowane w ponad 100 krajach świata.

Oprócz dostarczania klientom wysokiej jakości narzędzi skrawających dla przemysłu maszynowego, marka Dormer Pramet cieszy się także uznaniem w dziedzinie szkoleń. Należy do niej pięć ośrodków szkoleniowych zlokalizowanych w różnych krajach. Klienci mogą ponadto korzystać z opracowanych przez nią bezpłatnych pakietów e-learningowych, dzięki którym można lepiej poznać wszystkie możliwości narzędzi sygnowanych logo Dormer Pramet i tym samym w pełni wykorzystać w swojej pracy drzemiący w nich potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *