Nowe apartamenty w Gdańsku – jak je wykończyć?

Gdańsk to szeroka gama mieszkań przeznaczonych na wynajem – wśród nich znajdują się także luksusowe apartamenty, które wybierane są głównie przez turystów odwiedzających to malownicze miasto.

Deweloperzy coraz częściej oferują swoim klientom mieszkania z usługą wykończenia ich „pod klucz”. Chociaż większość nieruchomości sprzedaje się w stanie deweloperskim, czyli wymagającym dalszych prac wykończeniowych, to jednak lokale „pod klucz” także mają swoich nabywców. Wśród nich znajduje się także wielu inwestorów. Wykończenie „pod klucz” polega na przeprowadzeniu większości prac wykończeniowych w nieruchomości – malowanie ścian, kładzenie podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie łazienki, a w bogatszych pakietach także wykończenie kuchni, wykonanie instalacji oświetleniowych.

Z usługi wykańczania mieszkań „pod klucz” korzystają głównie ci kupujący, którym zależy na komforcie i oszczędności czasu. Tak wykańcza się także nowe apartamenty w Gdańsku, które chętnie wybierane są również przez inwestorów. Statystyki wskazują, że to właśnie na wynajmie mieszkań w Gdańsku można zarobić najwięcej. Mieszkanie w standardzie „pod klucz” są gotowe do odbioru najczęściej w 2-3 miesiące, co jest dodatkowym plusem – wówczas nieruchomość może być szybciej przeznaczona na wynajem, co oznacza także większe zyski dla właściciela.

Koszt skorzystania z oferty „pod klucz” wynosi najczęściej od około 500 złotych za jeden metr kwadratowy w podstawowej ofercie do około 1200 złotych za metr kwadratowych w pakietach wyższej klasy. Pakiety te różnią się pomiędzy sobą zakresem prowadzonych prac, a także liczbą i jakością materiałów do wyboru. Obecnie większość deweloperów w Gdańsku oferuje swoim klientom możliwość wykończenia mieszkania w standardzie „pod klucz”. Dotyczy to także luksusowych apartamentów dostępnych w prestiżowych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *