Nowoczesne hale dla rolnictwa – stalowe konstrukcje gospodarcze

Idealne do przechowywania maszyn rolniczych, płodów rolnych, a nawet do hodowli zwierząt – nowoczesne, stalowe hale dla rolnictwa są tańszą, szybszą w budowie i uniwersalną alternatywą dla murowanych budynków gospodarczych.

Jeśli zastanawiasz się, jakie zalety mają hale stalowe rolnicze (https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-stalowe/hale-rolnicze/), chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednią konstrukcję i do czego można ją wykorzystać, świetnie trafiłeś. Poznaj trzy sposoby wykorzystania hal stalowych w Twoim gospodarstwie!

3 sposoby na hale rolnicze w Twoim gospodarstwie

Szukasz gotowych obiektów, które sprawdzą się w wielu sektorach rolnictwa? Hale stalowe rolnicze powstają w technologii szkieletowej, składającej się z profili o doskonałych właściwościach i parametrach technicznych, zgodnych z obowiązującymi normami.

Tego typu konstrukcje wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością na obciążenia, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych.

Są bezpieczne, wentylowane, ogrzewane, a system modułowy pozwala na ich łatwe rozbudowywanie i przenoszenie w dowolnie wybrane miejsce. Potrzebujesz przykładu ich całorocznego zastosowania? Poniżej znajdziesz trzy wybrane sposoby na hale stalowe rolnicze.

Hale magazynowe dla rolnictwa – przechowalnia warzyw i owoców

Wspomniana uniwersalność konstrukcji stalowej pozwala na dowolne zagospodarowanie przestrzeni w gospodarstwie rolnym. Hale stalowe rolnicze mogą służyć m.in. jako:

  • budynki inwentarskie,
  • garaże na maszyny rolnicze,
  • magazyny do przechowywania pasz i płodów rolnych,
  • sortownie warzyw i owoców,
  • budynki do przetwórstwa,
  • chłodnie i mroźnie,
  • zadaszone wiaty rolnicze.

Jeśli jesteś nastawiony na wdrażanie innowacyjnych technologii, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, nowoczesne hale magazynowe dla rolnictwa dostarczają Ci rozwiązania, dzięki którym przechowywanie warzyw, owoców oraz zbóż jest wydajne i efektywne. Hale rolnicze są wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych, z izolacją i wentylacją na czele, dzięki którym obniżasz koszty utrzymania obiektu.

Stalowe hale inwentarzowe

Nowoczesne chlewnie, obory i kurniki coraz częściej stawiane są na stalowych konstrukcjach szkieletowych. Modułowy system montażu pozwala na rozbudowę konstrukcji o dodatkowe elementy, np. rampy, podjazdy oraz stolarkę otworową o określonych wymiarach. Zastanawiasz się, czy producenci zadbali o atesty i bezpieczeństwo?

Wszystkie stalowe elementy hali rolniczej dostępne u zaufanego dostawcy, jakim jest 4TECH, są ocynkowane ogniowo. Stalowe i aluminiowe elementy konstrukcyjne hali wykonane są zgodnie z normą PN-EN 1090. Materiał wykorzystywany na pokrycie ścian i dachu pochodzi jedynie od sprawdzonych producentów i posiada wymagane prawem budowlanym certyfikaty i atesty.

Hale magazynowe dla rolnictwa powstają zgodnie z Twoimi wymaganiami i oczekiwania, dlatego mogą zostać dodatkowo wyposażone w udogodnienia, takie jak: oświetlenie, instalację fotowoltaiczną, czy bramy przesuwne ręczne oraz elektrycznie.

Wiaty stalowe

Obok wytrzymałych hal stalowych dla rolnictwa w ofercie wiodących producentów znajdziesz również lekkie i nowoczesne hale namiotowe oraz zabierające znacznie mniej miejsca wiaty na maszyny rolnicze. Doskonale chronią przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, pozwalają w optymalny sposób rozplanować przestrzeń i ograniczyć koszty utrzymania floty. Wiaty są tanie w montażu i niezwykle wytrzymałe. To dobra inwestycja na lata dla małych i średnich gospodarstw.

Hale rolnicze – ceny i największe zalety

Ile kosztują hale rolnicze? Ceny różnią się w zależności od oferty i zakresu usług producenta. Na koszt budowy wpływa zwykle wiele czynników, do głównych zaliczamy: podstawowe parametry obiektu, przeznaczenie hali, rodzaj konstrukcji, obudowy i posadzki, wybrany system izolacji cieplnej, rodzaj zabezpieczeń przeciwpożarowych, elementy dodatkowe i wykończeniowe, w tym stolarkę i bramy. Uzyskanie profesjonalnej, rzetelnej wyceny będzie wymagało zwykle wypełnienia formularza na stronie internetowej lub kontaktu bezpośrednio z wykonawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *